News will be here

Wielu przedsiębiorców pomaga sobie w czasie kryzysu

Pandemia negatywnie wpłynęła na biznes. Przedsiębiorstwa coraz gorzej radzą sobie z utrzymaniem firmy. Większość z nich zmuszeni zostali do ograniczenia swojej działalności, a część do całkowitego jej zamknięcia. Chcąc pomóc firmom w przetrwaniu tego bardzo trudnego czasu na rynku, w geście solidarności i wsparcia wiele przedsiębiorstw, serwisów internetowych jak i mediów oferuje np. pomoc reklamową za darmo czy też za symboliczną złotówkę.
W kwietniu jedna z największych stacji tv udostępniła 500 darmowych pakietów reklamowych – z dostępem do wszystkich kanałów grupy. Po ogromnej ilości zgłoszeń udostępniła kolejne 500 dodatkowych pakietów. Niedawno  także jeden z serwisów ekonomicznych oferuje w specjalnej zakładce, miejsce na artykuł informujący o usługach danej firmy. Bezpłatne akcje czy za symboliczną złotówkę,  są ludzkim gestem w stronę przedsiębiorstw, próbujących ratować firmy w związku z obecnym kryzysem spowodowanym przez epidemię.

Firm pomagającym przedsiębiorcom jest więcej. Wsparcie przedsiębiorcom zaoferowała także firma DATAPAX, która udostępnia całkowicie za darmo, dostęp do nowej platformy dpx. Po założeniu konta na platformie,użytkownik otrzymuje dostęp do ofert producentów lub dostawców. Może skontaktować się z poszukującymi, np. wolnej linii produkcyjnej albo dodatkowych mocy produkcyjnych oraz zamieszczać swoje potrzeby, prośby o pomoc. Na platformie umieszczane są także projekty, analizy oraz gotowe rozwiązania z zakresu optymalizacji i automatyzacji procesów produkcji. Przez ekspertów DATAPAX są przygotowywane każdego rodzaju opracowania oraz wysoko zaawansowane algorytmy technologicznie.

Wszystkie rozwiązania są również konsultowane z użytkownikami platformy. W ramach pomocy dla przedsiębiorców platforma, udostępniła 200 kont z darmowym dostępem. Takie konto umożliwia dostęp do wszystkich funkcji serwisu. W chwili obecnej zostało jeszcze około 100 profili, a na platformie codziennie publikowane są nowe oferty.

Warto zaznaczyć, że z rozwiązań umieszczanych na platformie mogą korzystać zarówno managerowie, jak i szefowie firm, którzy mają wszystko pod ręką, zgromadzone w jednym miejscu. Jeśli ich przedsiębiorstwo ma nadwyżkę zleceń i potrzebuje rąk do pracy, zgłasza taki problem. I odwracając sytuację, gdy tych zleceń ma mniej, nie chcąc zwalniać ludzi, może zaoferować swoją pomoc innej firmie. Jest to idealne narzędzie do zarządzania. Dostępne są również funkcje serwisu takie jak zbiór i podgląd aktualnych projektów.Umożliwia to łatwe zarządzanie. Dla pracowników jest to baza wiedzy, jak operować zasobami ograniczonymi przez kryzys – mówi Mikołaj Dramowicz, prezes zarządu DATAPAX..

Platforma dpx jest również świetnym rozwiązaniem na oszczędności,gdyż  firmy nie muszą zatrudniać całych działów, by odpowiednio nadzorować projekty czy specjalistów do badań. Wszystkie te funkcje znajdziemy na platformie, w jednym miejscu online, więc oszczędzamy czas i pieniądze.

Konsumenci mogą również wpierać przedsiębiorców, wybierając produkty polskich firm. Nie chodzi jedynie o artykuły spożywcze, ale towary niemal wszystkich branż. Pomóżmy sobie nawzajem i kupujmy to co polskie. Dzięki temu nie tylko dźwigniemy gospodarkę, ale zmniejszymy bezrobocie, bo jak słyszymy wielu pracowników traci pracę, przedsiębiorcy w Polsce zamykają działalność. Jeśli sprzedaż rodzimych towarów wzrośnie, wszystkim nam będzie się żyło lepiej.  
Magdalena Pytkowska