News will be here

Wernisaż wystawy VITA BREVIS uroczyście otwarty

wystawa Vita brevis wernisaż

06.11. br. wystawę VITA BREVIS uroczyście otworzyli m.in: Marcin Petrus – Kurator wystawy, pracownik Katedry Technik i Technologii Malarstwa Sztalugowego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; dr Mateusz Jasiński – Prodziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz ks. Paweł Walkiewicz – Dyrektor Dobrego Miejsca.

Vita brevis – jest nawiązaniem do pierwszej wystawy prac studenckich z Katedry Technik i Technologii Malarstwa Sztalugowego (Ars longa), która odbyła się rok temu w Dobrym Miejscu. Jej tematyka odnosi się do ulotności życia ludzkiego i przemijania wszystkiego na Ziemi, ale też podkreśla transcendentalną istotę sztuki.

Na wystawie która trwa do 02.01.22r. można obejrzeć prace wykonane w różnych technikach i różnych okresów: od malarstwa średniowiecznego po malarstwo XX w., kopie miniatur na pergaminie, akwareli, ikon oraz prace pozłotnicze.

Obrazy te są przygotowaniem przyszłych konserwatorów dzieł sztuki do odpowiedzialnej i samodzielnej pracy zawodowej, zarówno do poznania dawnych europejskich szkół malarskich jak i wykonywania rekonstrukcji lub kopii zgodnych z dawną technologią.

 

„Vita brevis” – to już druga wystawa organizowana przez Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” wspólnie z Katedrą Technik i Technologii Malarstwa Sztalugowego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Przedstawiamy na niej studenckie prace, które są wynikiem ćwiczeń z technologii malarstwa oraz kopie wykonane w Muzeum Narodowym w Warszawie, Bibliotece Narodowej oraz Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawa – „Vita brevis”
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Ekspozycja: od 2021-11-07 do 2022-01-02, wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20
Piotr Szewczyk