News will be here

Jak zarabiać więcej? Skup się na celu!

W co warto zainwestować w dobie inflacji?

Ludzie zbyt szybko akceptują to, co otrzymują. Niektórzy oczywiście muszą tak robić na jakimś konkretnym etapie życia – każdy z nas jest w innej sytuacji życiowej czy zawodowej. Często jednak nasza rezygnacja i stagnacja są niepotrzebne lub stanowczo przedwczesne. W Klubie Bogatego Rentiera uczę, jak zarabiać więcej – a żeby zarabiać więcej, trzeba być bardziej skupionym na celu.

Pierwsza podstawowa sprawa – zajmij się tym, co robisz. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że to, co robisz, daje Ci za mało pieniędzy, musisz podnieść swoją wartość. Przede wszystkim musisz wiedzieć dokładnie, co chcesz robić, czy to jest dokładnie to, czego wartość czujesz, co daje ci satysfakcję.

Zarabiać więcej, spłacić kredyty?

Większość ludzi wie o tym, że marketing to podstawa. Musisz się reklamować w dokładny sposób, żeby przyciągnąć klienta, którego naprawdę chcesz mieć. Istotne jest również, aby zauważyć swoją wartość. Dodawaj jej więcej na bieżąco i naturalnie za tę wartość żądaj ekwiwalentu z drugiej strony. Postrzegaj swoją codzienność jako ciągłe negocjacje. Kiedy dostałeś najlepsze stanowisko, najlepszą pracę jaka jest na świecie, w zasadzie już po dwóch dniach świętowania powinieneś się rozglądać za następną podwyżką. Nie za szybko? Nie, dlatego, że wiesz kim jesteś i że, jeżeli tutaj trafiłeś i poszedłeś do góry, to znaczy, że jest to tylko pierwszy lub jeden z wielu przystanków, a te schody prowadzą cały czas do góry. Dlatego na Klubie Bogatego Rentiera przede wszystkim mówimy o tym, jak się pozycjonować. Jeżeli chcesz zarabiać więcej powinieneś dosłownie godzinę czasu myśleć codziennie na temat swojego pozycjonowania. Po co ja jestem mojej firmie? Co ja w niej robię? – komunikować w tej firmie kim jesteś i jaką przynosisz jej wartość. Jeżeli masz swoją firmę, to nie ma prostszej rzeczy niż decydowanie i działanie.

Czym jest reklama?

Ja zawsze reklamę postrzegałem jako najtańszego pracownika, który wykonuje dla ciebie robotę przez 24 godziny na dobę. Reklamę trzeba oczywiście dobrze zrobić. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę pozycjonowanie się w jednej wybranej dziedzinie i znaleźć odpowiedniego docelowego klienta. Jeżeli dotrzesz do tego swojego wymarzonego klienta i zaczniesz z nim pracować, to będziesz miał cały czas uśmiech na twarzy i motywację do działania. To jest dokładnie to, co daje ci przyjemność i realizacja twojej pasji. Jeżeli natomiast dzięki robieniu tego, co czujesz, będziesz miał więcej pieniędzy i rozum, żeby najpierw odkładać, a potem dopiero wydawać, to będzie to normalne, że ta kwota na inwestycje będzie coraz bardziej rosła. Mamy ludzi w klubie, którzy zaczęli od 50 000, dzisiaj są powyżej 500 000 i mają regularne dochody, bo znaleźli miejsce, mają odpowiedni fokus i dalej się szlifują w swojej specjalizacji. To ty musisz wiedzieć, ile jesteś wart. Rynek cię oczywiście wyceni sam, ale zawsze możesz na to odpowiedzieć.

Jeżeli podnosisz swoje kompetencje i jesteś słowny, pieniądze, które zarabiasz, są o wiele większe.

Jak inwestować zaoszczędzone pieniądze?

Naturalną konsekwencją większego zarabiania są większe inwestycje – jeżeli jestem na tyle doświadczony, że wiem gdzie inwestować, gdy mam większe dochody. Gwarantuję, że po pół roku możesz zarabiać co najmniej 50% więcej z tego, co zarabiasz dzisiaj. Najgorsze, jeżeli nie znasz systemu, to nawet gdybyś zarabiał co miesiąc 9 tysięcy, na pewno to wydasz. Jeżeli uda Ci się zaoszczędzić, automatycznie twój standard życia pójdzie do góry i tak samo stan twojego konta. Jeżeli masz na tym koncie środki, to szukaj rozwiązań. I najlepiej, abyś korzystał z rozwiązań sprawdzonych – i w tym właśnie pomoże Ci Klub Bogatego Rentiera. Każdy w Klubie ma możliwość, żeby opowiedzieć o swoim doświadczeniu. Bo ja jako doradca mogę ci pokazać system, ale najlepiej jest zobaczyć te działania w akcji. Jeśli widzisz, że właśnie ktoś wprowadził jakiś konkretny system w swoje życie i właśnie mówi o tym doświadczeniu, zyskujesz punkt odniesienia.

Dlaczego warto oszczędzać?

Chcemy, żeby w klubie ludzie o tym opowiadali, żeby pokazywać żywe przykłady skuteczności naszych działań. Mówimy o tym wyraźnie, że ten, kto wziął jeden kredyt, drugi kredyt itd., to w zasadzie sam sobie podcina skrzydła. My pokazujemy przede wszystkim, że oszczędzanie to jest rzecz dumna, docenienie siebie i decydowanie o swoim życiu. Jeżeli 50% zaoszczędzisz, a 50% pójdzie na standard życia, jesteś zabezpieczony i zaczynasz rozsądnie rozporządzać środkami.

Chodzi o to, żebyś zrozumiał i poznał przykłady, które prezentujemy podczas spotkań Klubu Bogatego Rentiera. Gdy jesteś w klubie i działasz, a nie tylko mówisz, to ja się tobą zaopiekuję. Powiem, dopilnuję i doprowadzę na drugą stronę brzegu. To co należy do ciebie, to bycie praktycznym inwestorem, który pokazał, że ma chęć, podjął decyzję i idzie w tym samym kierunku, co my.
Andrzej Spuła
Paulina Piziorska