News will be here

MasterMatch.Online – wywiad z założycielami

Jak nawiązywać kontakty biznesowe?

MasterMatch.Online to pierwsza w Polsce platforma networkingowa skupiająca Masterów Biznesu, czyli osoby przedsiębiorcze, kadrę decyzyjną oraz profesjonalnych usługodawców B2B z Polski i z całego świata. Platforma dopasowuje ich do siebie za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji na indywidualne rozmowy online 1:1. Mogą przedyskutować wyzwania biznesowe, z drugą osobą, która im pomoże.

Jak działa MasterMatch.Online®?

Joanna Mosur, Dyrektor ds. operacyjnych: MasterMatch.Online® to cyfrowa przestrzeń dla każdego przedsiębiorcy – Mastera Biznesu, gdzie szybko może odnaleźć drugą odpowiednią osobę i wymienić się z nią doświadczeniem biznesowym. Odbywa się to bardzo prosty sposób. Wystarczy dołączyć do naszej sieci, rejestrując się na naszej stronie https://mastermatch.online/, opisać, w czym jesteśmy dobrzy, w czym możemy pomóc innym oraz opisać nasz problem biznesowy, w którym szukamy porady. Algorytmy sztucznej inteligencji wyszukają najbardziej dopasowane osoby, które mają kompetencje, aby nam pomóc. Potem pozostaje tylko umówić się na wirtualną kawę i poznać się rozmawiając o biznesie. Może wyniknąć z tego długotrwała współpraca lub wymiana kontaktów, co zależy od decyzji umówionych ze sobą osób.

Co wyróżnia MasterMatch.Online® na tle konkurencji?

Marek Bryła, Dyrektor ds. technologicznych: Na platformie oferujemy wyjątkową jakość dopasowań zapytań do użytkowników – Masterów Biznesu. Nasz algorytm potrafi zrozumieć tekst i dokonuje połączeń, mając tylko i wyłącznie dużą pewność tego dopasowania. Dzięki temu jako użytkownik nie jesteś spamowany niechcianymi ofertami, jak to jest na Linkedin. Dostajesz tylko pytania pasujące do Twoich kompetencji. Dodatkowo naszym wyróżnikiem jest to, że tworzymy swego rodzaju samoregulującą się społeczność poprzez system ocen i weryfikacji jakości rozmów. Oznacza to, że każda „wirtualna kawa” jest oceniana według konkretnych pięciu kryteriów. Dlatego użytkownicy, którzy są Masterami Biznesu, spełniają wysokie standardy, zarówno kompetencyjne, jak i w profesjonalnym podejściu do drugiej osoby i jego problemu, przez co budują profesjonalny obraz swojej osoby i podnoszą wiarygodność w skali międzynarodowej. Dzięki temu masz pewność, że dołączając do MasterMatch.Online®, zyskujesz najwyższą jakość konsultacji i profesjonalizm.

Skąd wziął się pomysł na taką usługę i kto jest twórcą tej platformy?

Joanna Mosur: MasterMatch.Online powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie przedsiębiorców i biznesmenów po pandemii. Covid-19 spowodował, że bardzo wiele osób obawia się o swoją pracę i finanse. Widzimy też bardzo dużą niestabilność środowiska biznesowego w zakresie geopolitycznym i legislacyjnym. Z drugiej strony coraz częściej sięgamy do tego, czego nauczyła nas pandemia, czyli do dobrodziejstw technologii. Networking online i komunikatory zapewniają nam wygodę działania i często wybieramy tą nowoczesną formę kontaktu.

Dlaczego?

Mamy napięty grafik i bardzo wiele rzeczy do zrobienia, nie chce nam się tracić czasu na dojazdy, jesteśmy zmęczeni, więc wolimy odbyć rozmowę za pomocą jednego kliknięcia. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Marek Bryła i ja wymyśliliśmy MasterMatch.Online®, który gwarantuje każdej zapracowanej osobie elastyczność i wygodę. Jest to nowoczesne narzędzie cyfrowe, które umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń na spersonalizowanych rozmowach. Jest to społeczność premium, gdzie użytkownicy mogą komunikować się w zupełnie nowy, innowacyjny ale zarazem ustrukturyzowany sposób.

Dla kogo przeznaczony jest MasterMatch.Online® i jakie daje korzyści użytkownikom?

Joanna Mosur: MasterMatch.Online® jest przede wszystkim dla właścicieli biznesów, kadry zarządzającej i decyzyjnej. Aplikacja jest dla specjalistów profesjonalnych usług biznesowych, takich jak inwestycje, prawo, strategie biznesowe, marketing cyfrowy, konsultacje IT, zarządzanie procesami, zarządzanie ludźmi i finanse. Użytkownik dołącza do grona Masterów Biznesu, którzy myślą podobnie jak on. Mają podobne cele i inspiracje zawodowe, rozumieją jego potrzeby i trudności, z którymi zmaga się on na co dzień. W związku z tym ta relacja oraz rozmowy są na odpowiednim poziomie, który satysfakcjonuje dwóch rozmówców.

Jak można zaleźć MasterMatch.Online® i ile to kosztuje?

Marek Bryła: Platforma jest dostępna na wszystkich przeglądarkach internetowych, a od 1 września startuje aplikacja na telefony komórkowe. Do sieci można dołączyć od razu poprzez stronę internetową https://mastermatch.online/, gdzie znajduje się również więcej informacji o platformie. Każdy może dołączyć za darmo. Dla tych którzy osiągnęli poziom VIP, czyli odbyli trzy pozytywnie ocenione spotkania, odblokowuje się opcja konta premium. Pozwala na monetyzowanie swej wiedzy i konsultacji płatnych. Ponadto dajemy dodatkową możliwość zapraszania na organizowane przez siebie wydarzenia biznesowe całą społeczność MasterMatch. Online Jeśli jesteś osobą przedsiębiorczą, prowadzisz biznes, chcesz otaczać się osobami podobnymi do Ciebie lub potrzebujesz wsparcia i wymiany doświadczenia to zapraszamy na naszą platformę.
Rozmawiała Joanna Owsianko