News will be here

9 czerwca – Dzień Księgowego

Kiedy przypada Dzień Księgowego?

mmożna Dziś przypada Dzień Księgowego. Trudno sobie wyobrazić prowadzenie firmy bez specjalisty ds rachunkowości. Nie czulibyśmy się  bezpiecznie w gąszczu stale zmieniających się przepisów. Nie mielibyśmy pewności, że odpowiednio liczymy podatki.

Dlaczego obchodzimy Dzień Księgowego?

Powodem docenienia rangi zawodu są rozliczenia z fiskusem. Naliczanie podatków, pilnowanie terminów ważnych przelewów, deklaracje w ZUS, naliczanie wynagrodzeń, to podstawowe czynności jakie wykonuje każdy specjalista ds rachunkowości. księgowy. Chcąc docenić profesję, 9 czerwca ustalono Dzień Księgowego. Albert Einstein powiedział kiedyś, że „rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy”, a także: „do podatków nie wystarczy umysł matematyka, tutaj potrzebny jest filozof”.

Jaką rolę pełni księgowy w firmie?

Filozof od podatków pełni kluczową funkcję w zarządzaniu finansami  i rachunkowością, zapewniając nie tylko precyzyjne rozliczenia, ale również dostarczając cennych informacji i wsparcia dla firm i organizacji. W pracy księgowego sprawdzą się osoby skrupulatne, odpowiedzialne i uporządkowane, a także takie, którym nie przeszkadza wykonywanie powtarzalnych czynności. Czy każdy może zostać księgowym? Jeśli kochasz tabelki, fascynują cię słupki  i procenty, a do tego dostajesz wypieków na twarzy, gdy ktoś zleci ci tysiąc zadań do rozwiązania – ta praca jest dla Ciebie!

Czym cechuje się księgowy?

Aby zostać księgowym, nie wystarczy sama wiedza, choć jest ona konieczna. Ważna jest też dokładność i umiejętność prawidłowego wprowadzania danych, gdyż w tej pracy każda pomyłka może skutkować sankcjami. Księgowy musi mieć więc często nerwy ze stali i być odporny na stres – mówi Eryk Skłodowski z Kancelarii Skłodowscy. Do tego przyda się szczypta dobrego humoru i dystansu, który ułatwia zapoznawanie się z kolejnymi ciekawostkami, jakie czyhają na podatników. Księgowy rozbraja miny i łagodzi napięcia, a jeśli do tego potrafi właściwie odczytać potrzeby klientów  i rozwija swoją wiedzę dotyczącą zarządzania firmami w Polsce. Księgowy na wagę złota, to profesjonalista, którego każdy chciałby mieć!

Dlaczego warto zostać księgowym?

Dzisiejsze wymagające i dynamiczne środowisko biznesowe stawia przed przedsiębiorstwami wiele wyzwań. Są one związane ze złożonością przepisów podatkowych, regulacji finansowych oraz potrzebą dokładnego monitorowania i analizy danych. Rola księgowego staje się niezastąpiona. Można śmiało powiedzieć, że dobry księgowy ma pewną pracę – stwierdza ekspert z Kancelarii Skłodowscy. Dzisiaj dość łatwo można znaleźć tego typu posadę. Można też sobie dorobić, przyjmując drobne zlecenia od osób otwierających jednoosobową działalność gospodarczą. Nowi przedsiębiorcy poszukują wsparcia w zakresie prowadzenia księgowości i doradztwa podatkowego.

Czy praca księgowego jest nudna?

Zawód księgowego należy do zawodów zaufania publicznego. Księgowi po prostu są potrzebni, więc jeśli więc lubimy liczyć i rozwijać się, może warto rozważyć przekwalifikowanie? Warto obalić stereotyp, że praca księgowego jest nudna. Jest to absolutnie nieprawda – uważa Eryk Skłodowski. Księgowi to zazwyczaj ludzie pełni pasji, głodni wiedzy i kreatywni. W naszych szeregach mamy m.in. wielu pasjonatów motocykli. Dlaczego? Księgowi mają pracę pełną wyzwań, ciągle się rozwijają i tak naprawdę pełnią rolę silnika w zarządzaniu przedsiębiorstw,wspierając firmę. A najpiękniejsza muzyka, to ryk silnika – jak mawiają motocykliści.
Patrycja Zysko