News will be here

Jak zlikwidować przebarwienia na twarzy i zaskórniki?

Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy i zaskórniki trudno ukryć. Tego rodzaju zmiany skórne wyglądają nieestetycznie, cera traci swój blask. Jest jednak regularne stosowanie serum, sztyftów i plastrów pozwala pozbyć się defektów.

Czym są przebarwienia i kiedy występują?

Przebarwienia są defektem skóry i powstają najczęściej po 40. roku życia. Przyczyny powstawania plam związane są z gospodarką hormonalną, ale również wynikają z: zanieczyszczenia środowiska, stosowania niektórych leków, braku właściwej pielęgnacji skóry, antykoncepcji hormonalnej, menopauzy, ciąży, promieniowania UV czy stanów zapalnych.

Przebarwienia pojawiające się na twarzy, szyi, karku, dekolcie, dłoniach i występują jako: piegi, ostuda, plamy soczewicowate i starcze. Zazwyczaj budzą niepokój i nie ma się co dziwić, w końcu kobieta staje się mniej atrakcyjna. Najlepiej zapobiegać zmianom stosując odpowiednie kosmetyki. Jeśli jednak wystąpią, warto sięgnąć po serum do twarzy.

Dlaczego stosować serum na przebarwienia z witaminą C?

Serum na przebarwienia po trądziku zmniejsza przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry oraz zapewnia gładką i ujednoliconą cerę. Garnier Vitamin C Super Serum redukuje plamy, dzięki silnie skoncentrowanej formule. Zapewnia skuteczność również dlatego, że kosmetyk jest mniej podatny na rozkład podczas utleniania czy wysokich temperatur. Może być stosowany przy każdym rodzaju i kolorycie skóry.

Niwelowanie zmian wymaga czasu, więc przebarwienia znikają stopniowo. Po 3 dniach skóra staje się bardziej jednolita i gładsza, po 6 – plamy zostają zredukowane, a po niespełna dwóch miesiącach, można się pozbyć w 43%. Niekiedy zachodzi konieczność stosowania serum przez dłuższy czas, by uzyskać oczekiwany efekt.

Przebarwienia na twarzy

Jak działają w serum: witamina C, kwas hialuronowy i salicylowy?

Witamina C ze względu na cenne właściwości występuje w wielu kosmetykach. Doskonałe rezultaty daje serum, ponieważ zawiera wysoko stężoną, silnie aktywny składnik, co pozwala przywrócić zdrowy wygląd skóry, usuwając defekty. W Vitamin C Super Serum na przebarwienia z Witaminą C jest wykorzystywany również kwas hialuronowy, doskonale wiążący wodę, zapewniając maksymalne nawilżenie.

Z kolei kwas salicylowy działa antybakteryjnie, złuszcza skórę i usuwa obumarłe komórki naskórka. Niacynamid – witamina B3 jest antyoksydantem o działaniu przeciwzapalnym. Opóźnia procesy starzenia i pomaga prawidłowo pracować gruczołom łojowym/ Serum jest skupione na przebarwieniach, dlatego pierwsze efekty są widoczne niemal natychmiast.

Czym są zaskórniki i jak pomaga serum?

Pojawiają się w okresie dojrzewania, ale mogą występować w różnym wieku. Zaskórniki zamknięte mają białawą barwę oraz podskórne grudki. Są odmianą trądziku młodzieńczego, natomiast otwarte, nazywane wągrami, wyglądają jak czarne kropki, wywołujące niekiedy stany zapalne. Występują na czole, nosie, policzkach, brodzie oraz na plecach. Jak pozbyć się zaskórników? W tym celu trzeba stosować: oczyszczanie i nawilżanie skóry; regularne peelingi twarzy i odpowiednie kosmetyki.

Sztyft przeciw zaskórnikom z aktywnym węglem to doskonały kosmetyk, który pozwala na szybkie ich redukowanie oraz uzyskanie oczyszczonej i zdrowej cery. Z kolei plastry Garnier Czysta Skóra z aktywnym węglem pozwalają jednym ruchem pozbyć się czarnych kropek. Jest to metoda na piękną i czystą cerę, dzięki aktywnemu węglowi, znanemu z oczyszczających właściwości.

Podsumowanie

Oczyszczanie twarzy z makijażu i zanieczyszczeń oraz stosowanie kosmetyków dobranych do danej cery, pozwala cieszyć się zdrową, młodą i jędrną skórą. Zaniedbanie codziennej pielęgnacji staje się jedną z przyczyn problemów skórnych. Trzeba pamiętać, nawilżenie skóry szczególnie dojrzałej, jest niezbędne. Trzeba jednak dobierać właściwe kosmetyki. Marka Garnier oferuje produkty zawierające unikatowe składniki aktywne, doskonale radzące sobie z osłabioną, zaniedbaną, a nawet starzejącą się skórą. Przebarwienia i zaskórniki można usuwać kosmetykami, bez konieczności korzystania z kosztownych zabiegów.