News will be here

Zabawa w Halloween – cukierek albo psikus?

Zabawa w Halloween stała się w Polsce bardzo popularna, ale czy słusznie? Warto przyjrzeć się bliżej tematowi, by zaproponować dzieciom ciekawszą rozrywkę. Dlaczego? Twórca biblii szatana- Anton Szandor LaVey, mawiał, że Halloween jest to najważniejszy dzień w roku kościoła szatana. To święto potępionych dusz, nie zbawionych. Oddając cześć szatanowi, jest drwiną z Boga, ale też ze świętych i ze zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują na zbawienie. Wiele osób twierdzi, że to rozrywka dla dzieci, gdy przebiorą się za mroczne postacie z horrorów i wyruszą do ludzi po cukierki. czy wybiorą się bal z tej okazji. Warto zwrócić uwagę, że coraz częściej zakazuje się obchodzenia święta demona, o czym informują media.

Niebezpieczna zabawa w Halloween

Dla dzieci, Halloween to okazja do zabawy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie pewne fakty. , Święto nie przypadkowo wypada przed uroczystością Wszystkich Świętych i ma to związek z satanizmem. Byli sataniści, m.in. Deborah Lipsky, mówią,  jest to święto dla czcicieli władcy ciemności.  Wyznawcy szatana wspominali o ofiarach z dzieci, natomiast amerykański dziennik USA Today pisał, że Halloween dla świata przestępczego jest świętem religijnym. Sataniści składają ofiary, czarownice uprawiają magię, rzucają zaklęcia, ale też urządzają uczty dla zmarłych. Mamy XXI w., więc może dziwić, że takie rzeczy mają miejsce, Oddawanie czci szatanowi, rytuały, czarne msze to nie czasy Średniowiecza, ale współczesne.

Diaboliczne obrzędy, w czasie których dochodzi nie tylko do zabijania zwierząt, ale także i ludzi. o zbrodniach, jakie są dokonywane obecnie, można przeczytać na stronie http://www.klasztorek-swiecie.pl/652-okrutna-prawda-o-halloween , Warto zapoznać się z wypowiedziami świadków i ofiar zbrodni, by mieć świadomość, z czym mamy do czynienia w czasach obecnych. Wciąganie dzieci w satanistyczną tradycję, nawet nieświadomie, jest czynieniem im szkody.  Zamiast przebierać się za postacie z bajek czy świętych, zakładają kostiumy straszydeł, których z pewnością nie chciałyby nigdy spotkać.  Poza tym warto wiedzieć, że diabeł nie ma poczucia humoru, więc czuje się zaproszony do życia danej osoby. Otwieranie drzwi szatanowi, w niektórych przypadkach, może mieć przykre konsekwencje w późniejszym czasie, jak to miało miejsce u 11. letniego chłopca. O jego historii, można przeczytać na stronie  https://bezale.pl/2022/10/31/halloween-powazne-zagrozenie-duchowe/

Zarabianie na strachu

Halloween to doskonały biznes. Kiedy zbliża się 1 listopada czyli Wszystkich Świętych, sprzedawcy zacierają ręce, bo przychody wzrosną, nie tylko ze sprzedaży wiązanek, bukietów i zniczy, ale również: dyni, słodyczy, zabawek, gadżetów, kostiumów i różnorakich akcesoriów. Nie mylą się, choć dochody w Polsce są nieporównywalnie niższe niż w USA, to jest to dobry interes.  Półki sklepowe wyłożone są najróżniejszymi produktami, więc jest w czym wybierać. Producenci prześcigają się w ofertach, wytwarzając coraz ciekawszy asortyment rodem z horrorów. Niektórzy rodzice sami szyją stroje dla swoich pociech, starając się, żeby były  najbardziej ohydne czyli oryginalne.

Dzieci przebierają się za wiedźmy, mumie, kościotrupy, zombie, diabłów, policjantów, szkielety, duchy itd. Zakładają zakrwawione koszulki, kombinezony, a do strojów dobierają maski oraz inne stosowne akcesoria. Dzieci malują twarze i ręce, używając kolorów: białego, czerwonego i czarnego oraz nakładają sobie tatuaże. Można powiedzieć, że jest to karnawał Halloween. Wypożyczalnie kostiumów robią furorę, bo klientów nie brakuje. Dzieci, ale czasami i dorośli przebierają się za postacie z filmów, co roku są inni bohaterowie na topie. Wypożyczalnie są na bieżąco, by zaspokoić klientów.. Aby zabawa w Halloween była pełna emocji, konieczne jest przebranie, ale i  przygotowanie dyni. Nie tylko w Polsce, bo w wielu krajach ludzie świętują 31 października, bo chcą się dobrze bawić, a dostawcy towarów, zarabiać krocie.

Trochę historii

Wyjaśnijmy skąd się wzięło Halloween i czym jest, czy faktycznie jest niewinną zabawą. „Halloween” pochodzi od angielskiego określenia All-Hallow – „w przeddzień Wszystkich Świętych”. 500 lat p.n.e. na terenach dzisiejszej Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii, oraz północnej Francji mieszkały plemiona Celtów, których kapłani praktykowali okultyzm. Byli oni duchownymi, medykami i sędziami, obserwowali gwiazdy i uprawiali magię. 31 października obchodzili największe święto w roku – na cześć boga śmierci – Samhaina. Celtowie wierzyli, że noc z  31 października na 1 listopada jest magiczna.

Dlaczego? Ponieważ wieczorem kończyło się lato i stary rok, a o świcie zaczyna się zima i nowy rok. Ich zdaniem, te 12 godzin nocnych nie należały ani do lata, ani też do zimy, znakiem tego, były niczyje. Zacierała się również granica między żywymi a zmarłymi, bo nic nie oddzielało świata ziemskiego od zaświatów. Wierzyli, że w tę noc, ziemię odwiedzają upiory, złe straszyły ludzi – o. Aleksander Posacki o Halloween. Można powiedzieć, że obecnie cofnęliśmy się o 2,5 tys. lat.

Sataniści a Halloween

Tradycję Celtów przejęli sataniści, ale w bardziej okrutny sposób. Noc Halloween połączyli  z „czarnymi mszami” i orgiami seksualnymi, z demonicznym kultem. Grupy satanistyczne obchodzą swoje święta, ale ich przebieg jest różny. Na przykład: data święta może się zmienić w zależności od danego zgromadzenia satanistów, ale prawie każde spełnia jakiś rodzaj rytualnych ceremonii, między 29 października a 2 listopada. Satanistyczny kalendarz rytualny  (zaprzeczenie i odwrócenie świąt katolickich) mówi przy okazji Halloween, o rytuale krwi. Oznacza to rytualne zabójstwo człowieka, którego składa się w ofierze szatanowi  (przyp. o. Piotr) i rytuale seksualnym. ks. Jeffrey J. Steffon – Satanizm jako ucieczka w absurd,

Tradycja przebierania w Halloween

Większość tradycyjnych przebrań Halloween’ owych jest reminiscencją obrzędów druidycznego nowego roku. Druidowie byli magami, lekarzami, kapłanami starożytnego kultu natury w północnej i zachodniej Europie. Symbole tego kultu przetrwały mimo upływu wielu lat i rozpowszechniania się chrześcijaństwa. Obecnie odżywa druidyzm, a praktyki magiczne związane z kultem natury, szerzą się w Europie i w Ameryce. Dawniej uważano, że Halloween  jest czasem, kiedy granica między światami żywych i umarłych była najcieńsza, a kontakt z duchami był najłatwiejszy. Było to także wielkie święto okultystów.

W czasach obecnych druidowie prowadzą w tym diaboliczne obrzędy, podczas których rytualnie zabija się nie tylko zwierzęta ale i ludzi! Nie mylmy Halloween ze Świętem Wszystkich Świętych, bo jest zupełną jego odwrotnością. Uroczystość chrześcijańska jest także nazywana świętem Zmarłych, bo Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy odeszli i cieszą się chwałą niebieską. Dla nas, którzy żyjemy i pielgrzymujemy na ziemi, jest to drogowskaz do świętości. Tworzymy wspólnotę ze świętymi, którzy otaczają nas opieką (Mszał Rzymski). 2 listopada to Dzień Zaduszny, Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych wprowadził opat benedyktynów w Cluny, św. Odylon w roku 998. Bardzo szybko zwyczaj ten przyjął się w całym Kościele (…)” ( Mszał Rzymski).

Halloween – poważne zagrożenie

Halloween jest odpowiednim momentem dla wróżb dotyczących małżeństwa, szczęścia, zdrowia i śmierci. Wzywa się pomocy szatana. Znaki używane w tym dniu, jak śmierć, krew, duchy (przebieranie się w kostiumy) otwierają na duchową rzeczywistość, która przekracza wymiar psychologiczny, odnoszący się do sfery światopoglądowej czy religijnej. Halloween zadomowił się w Polsce. Jest obchodzony w domach kultury, szkołach i często łączy się z propagowaniem okultyzmu, ezoteryki (wróżbiarstwo, spirytyzm). Uczestnicząc w obrzędach przebierańców nieświadomie czy też dla zabawy bierzemy udział w praktykach poświęconych szatanowi. Ci którzy miłują Pana Boga, powinni trzymać się z dala od takich obrzędów i nie godzić się na żadne kompromisy.

W dniu Halloween chrześcijanie powinni gromadzić się, ale też szerzyć wśród współwyznawców wiedzę o groźbach, jakie niesie pogaństwo. Katolicy  mają się wspólnie modlić o pokonanie sił ciemności, a przede wszystkim dziękować naszemu Ojcu Niebieskiemu za zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem. Podsumowując zagadnienie „święta” Halloween, warto podkreślić, że zachowania magiczne stanowią istotną część tego obrzędu. Myślenie i działanie okultystyczno – ezoteryczne koncentruje się nie tylko wokół spraw dotyczących ziemskiego życia, ale sięga znacznie dalej, w duchową sferę człowieka, otwierając go na niebezpieczną rzeczywistość, prowadzącą do utraty relacji z Bogiem, samym sobą i innymi ludźmi – jak mówi O. Aleksander Posacki o Halloween.

Zabawa w Halloween wciąż popularna

To demoniczne święto jest traktowane jak rozrywka. Jest to doskonały biznes, dlatego zalewają nas reklamy produktów. Nic dziwnego, w końcu ten biznes przynosi niemałe zyski. Gdzie byśmy się nie obrócili jest Halloween. Towary sprzedają się jak ciepłe bułki, ponieważ klienci nie mają świadomości czym naprawdę jest Halloween, więc wpadają w spiralę zakupów.

Cukierek albo psikus – dzieci w upiornych strojach pukają do domów. Nie zawsze niewinna zabawa w Halloween kończy się zniewoleniem, ale takie przypadki też miały miejsce, dlatego trzeba chronić dzieci przed okultyzmem. Coraz częściej, zakazuje się obchodzenia święta szatana.
AM

2 Comments

  1. Olejek konopny 10%

    Halloween to wyjątkowy okres w ciągu roku, gdzie ludzie bawią się i cieszą. Ale tradycje są rozbierzne..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *