News will be here

Usługi krawieckie – pomysł na biznes

Usługi krawiecki to bardzo dobry pomysł na własny biznes pod warunkiem, że potrafisz i lubisz szyć.
Zacznij od zwykłych poprawek: skracanie spodni, spódnic, przeróbek i różnych innych drobnych zleceń. Z pewnością pracy Ci nie braknie, a Twój dochód będzie wyższy niż w pracy na etacie.

Jak podejść do biznesu – usługi krawieckie?

Lokalizacja to ważny element
biznes-krawiectwo-usługi-pomysł

Wynajmij tani lokal w centrum lub na dużym osiedlu, z wejściem od ulicy. Czynsz musi być jak najniższy. Uważaj na opłaty za ogrzewanie. Wspólnoty mieszkaniowe stosują pewne triki. Firmom doliczają nadwyżki zużycia ciepła, odciążając w ten sposób najemców lokali.
Pamiętaj, że dochód będzie zależny od tego ile wytworzysz. Na początku pracuj sama, a z czasem zatrudnisz sobie pracownika.

Fundusze na rozpoczęcie biznesu

Musisz zainwestować w wyposażenie i materiały pasmanteryjne. Rozejrzyj się za dotacjami np. z Urzędu Pracy.

Reklama

Przy tym biznesie Twoje koszty to: szyld, ulotki, wizytówki, ogłoszenia drobne w gazetach i na tablicach ogłoszeń. Reklamuj się wszędzie, gdzie będzie to możliwe. Ulotki i wizytówki możesz zostawiać w zakładach usługowych, sklepach, klatkach schodowych, kioskach ruchu i piekarniach.
Bezpłatnie zamieść informacje o swoich usługach w Internecie. Na lokalnych portalach dopisz swoją firmę.

Ulotki

Na szczęście w usługach krawieckich nie ma zbyt dużej konkurencji, gdyż jest to trudna dziedzina i niewiele osób decyduje się na taki biznes. Nie oznacza to, że nie ma punktów krawieckich. Coraz więcej ich powstaje, co oznacza,że jest popyt na te usługi.

Jak zrobić skuteczną ulotkę?

Kolorystyka musi być przyjazna dla oka. Kolor czerwony, niebieski i żółty używane są w reklamach. Przyciągają wzrok. Prostą i czytelną czcionką napisz adres punktu krawieckiego. Wymyśl ciekawe hasło, które przyciągnie klientów. Nie pisz: tanie przeróbki, a fachowo przerabiamy, podszywamy, skracamy itd.

Nie wymieniaj od myślnika wszystkich usług.

Napisz, że świadczysz wszystkie usługi krawieckie. Zamieść ładne zdjęcie np. spodnie z nożyczkami, centymetrem. Musi się kojarzyć z Twoją profesją.

Cena na usługi krawieckie

Sprawdź ceny u konkurencji. Ustal porównywalne opłaty za swojebiznes-krawiectwo-usługi-pomysł usługi. Nie zaniżaj, bo zepsujesz rynek będziesz pracowała za „bezcen” . Cena za skrócenie spodni czy wszycie zamka musi być adekwatna do pracy jaką wkładasz. Pamiętaj, że ponosisz koszty: wynajmu lokalu, ZUS, podatku, energii, ogrzewania, reklamy i materiałów.

Rozszerz zakres usług

Jeśli masz talent i potrafisz dobrze i szybko szyć to rozwijaj swój biznes.

Polecamy szycie na miarę.

Nie zdajesz sobie sprawy jak wiele kobiet poszukuje dobrej krawiec-usługi-bizneskrawcowej. Kobiety poszukują czegoś oryginalnego w sklepach i wierz mi, że mają z tym problem. Poza tym wiele z nich nie może sobie dobrać garsonki, sukienki na swoją figurę. Duży wybór tkanin sprawia, że poszukują zakładu krawieckiego. Uszycie sukienki czy garsonki nie jest takie tanie, a mimo to chętnych nie brakuje.
Krawcowa musi być cierpliwa i dokładna. Powinna doradzić fason sukienki, dobrze sporządzić krój, przygotować przymiarkę i oddać w terminie gotową sukienkę. Pamiętaj, że kobiety bywają niedogodne i wymagające. Jeśli uda Ci się pozyskać kilka zadowolonych klientek to wrócą i polecą Cię znajomym. Bądź pewna, że pracy Ci nie zabraknie.
Upłynie trochę czasu zanim uda Ci się stworzyć profesjonalną pracownię krawiecką.

To może być początek dużego, prężnego biznesu.

Każdą rzecz, którą uszyjesz, utrwal na fotografii. Załóż bloga i prezentuj swoje projekty i zamieszczaj ciekawe artykuły. Blogi o modzie mają dużo czytelników. Załóż też konto na Facebooku i prezentuj swoje kreacje. Zamieszczaj swoje produkcje także w mediach. To Ci umożliwi rozwinięcie biznesu na większą skalę.

Zacznij od małego zakładu, a stworzysz duże przedsiębiorstwo. Musisz widzieć swój biznes wielkim już na samym początku, a uda Ci się zrealizować swój cel.

Możesz otworzyć salon sukien. Może pracowałaś w podobnej firmie i masz kontakty do klientek.Jeśli nie, to chwilę potrwa zanim szycie-krawiectwo-usługi-bizneszdobędziesz pierwsze zamówienie. Dobrze skrojona i uszyta sukienka to klucz do sukcesu.
Przyjdzie moment, że będziesz miała dużo zamówień i zaczniesz zatrudniać pracowników.

Możesz ograniczyć swoją działalność do przyjmowania zleceń od firm handlowych. W internecie znajdziesz dużo ogłoszeń.
Możliwości w tej branży jest dość dużo, ale wszystko zależy od Twoich umiejętności.
Proponujemy zacząć od małego zakładu. Czasami na drobnych poprawkach można zarobić więcej niż na dużych zleceniach. Na tym biznesie nie stracisz, ale się napracujesz.
AM

3 Comments

  1. weselny-swiat.pl

    Przedstawią Ci dobrą ofertę – zadzwoń i sprawdź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *