News will be here

GUS: trwa optymizm przedsiębiorców w Automotive

CRS Polska, firma kontrolująca produkowane w Polsce samochody i części do nich.
Maj był kolejnym miesiącem nieprzerwanego optymizmu przedsiębiorców z branży Automotive w tym roku. Podczas gdy w całym sektorze związanym z przetwórstwem przemysłowym ogólny klimat koniunktury kształtuje się na poziomie +5,0, w branży motoryzacyjnej wynosi aż +16,6 – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Ta różnica, wskazująca na optymizm w branży zajmującej się produkcją samochodów i części do nich, utrzymuje się już od początku roku i wiele wskazuje na to, że tak pozostanie w najbliższych miesiącach.
Ma to związek z ogólną dobrą passą panującą w naszym sektorze Automotive.

Nieprzerwanie od kilkudziesięciu miesięcy rośnie sprzedaż nowych crs-Polskasamochodów osobowych zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej. To natomiast bezpośrednio przekłada się na większą liczbę produkowanych pojazdów oraz części i podzespołów samochodowych. Ostatnia informacja o ulokowaniu najnowszej inwestycji Daimlera – fabryki silników Mercedesa – w Polsce, również pozytywnie wpłynęła na oceny sytuacji. Także w CRS, gdzie kontrolujemy produkcję motoryzacyjną, widzimy coraz większa zapotrzebowanie na nasze usługi. Tylko w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku nasza firma przeprowadziła o ponad 14% więcej kontroli części samochodowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrost ten dotyczy ilości godzin przepracowanych przez kontrolerów na rzecz klientów firmy CRS Polska.

Jednak pomimo dużo lepszych nastrojów w Automotive niż w całej branży przemysłowej, warto zwrócić uwagę na wahania nastrojów od początku roku. Wskaźnik ogólnej oceny koniunktury w maju w branży zajmującej się produkcją samochodów, jest wyższy niż na początku roku – wynosił odpowiednio +15,9 w styczniu, +15,3 w lutym, +18,3 w marcu i +14,7 w kwietniu. Jednak w stosunku do marca, czyli rekordowego pod względem optymizmu miesiąca, oznacza to spadek o prawie 2 punkty.Zapewne ma to związek z dynamiczną sytuacją gospodarczo-polityczną w kraju, która ma wpływ zarówno na zakupy, jak i sytuację firm, takich jak nasza, zajmujących się kontrolą części. Jednak świetne pierwsze miesiące roku, zarówno jeżeli chodzi o nastroje, jak i sprzedaż samochodów, są naszym zdaniem dobrym prognostykiem na kolejną część roku. Oczywiście dobra passa ma większą szansę utrzymać się przy uspokojeniu sytuacji gospodarczo-politycznej.

Grupa CRSspecjalizuje się w szerokim zakresie usług związanych z kontrolą jakości.Powstała w 1980 roku w Bochum w Niemczech. Zdobyteuznanie producentów Automotive pozwoliło na rozwój firmy w Europie – aktualnie przedstawicielstwa spółki znajdują się w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

crs-Polska-pracaCRS Polska swoją działalność rozpoczęła w 2000 roku w fabryce General Motors Manufacturing Poland. Obecnie jest jedną z największych firm oferujących usługi kontroli jakości dla przedstawicieli branży Automotive w Polsce i jedyną która wykonuje prace kontroli jakości na wszystkich zakładach OEM w Polsce.

Zespół ponad 1200 doświadczonych pracowników dba codziennie o jakość produkcji dostawców i poddostawców motoryzacyjnych oraz producentów motoryzacyjnych. Wśród stałych partnerów firmy znajdują się m.in. General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach, Fiat Auto Poland w Tychach, Volkswagen Poznań, Delphi Automotive System Poland, TRW Polska oraz Lear Corporation.

CRS Polska posiada rozwiniętą sieć 33 stacjonarnych oddziałów w całej Polsce. Główna siedziba spółki znajduje się w Gliwicach.
Kilkudziesięcioletnie doświadczenie zdobyte w całej Europie w połączeniu z profesjonalnym zespołem oraz dobrą organizacją pracy pozwala CRS zapewniać kompleksową obsługę wymagających klientów na najwyższym poziomie.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest pod adresem: http://www.crspolska.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *