News will be here

Sektor produkcyjny zatrudnia

Sektor produkcyjny zatrudnia
Sektor produkcji przemysłowej to ważny element rynku, który ma wpływ również na inne jego obszary. Tym bardziej cieszy fakt, że od kilkunastu ostatnich kwartałów krajowa produkcja utrzymuje się na optymistycznym poziomie, a pracodawcy z tej branży wykazują rosnące zapotrzebowanie na pracowników. Nowych etatów przybywa, co daje możliwość zatrudnienia pracownikom w całej Polsce. Pośród stanowisk znajdują się również te, przy których nie wymagane jest doświadczenie, jak pracownik produkcji czy operator maszyn, a liczy się głównie chęć do pracy.

Brzeg, 24 maja 2016 r. – Sektor produkcji przemysłowej to papierek lakmusowy całego rynku. Sytuacja w tym obszarze wskazuje na stan całej koniunktury gospodarczej. Jak wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia*, prognozy zatrudnienia w tym obszarze od 12 ostatnich kwartałów utrzymują się na dobrym poziomie. Oznacza to popyt na pracowników tej branży, który wraz ze zbliżającymi się wakacjami będzie się powiększał z racji ofert pracy tymczasowej.
– Liczba ofert pracy w sektorze produkcyjnym cały czas rośnie, – mówi Magdalena Oliwa z agencji zatrudnienia Manpower. –

Tylko teraz dla jednego z naszych klientów z branży spożywczej poszukujemy 200 osób do pracy na produkcji, a liczba wakatów będzie wzrastać, szczególnie w fabrykach znajdujących się w Skarbimierzu, Namysłowie i Jelczu-Laskowicach. Dzięki dobrej sytuacji w sektorze popyt na pracowników jest tak duży, że coraz więcej firm decyduje się na zapewnienie kandydatom darmowego dojazdu do pracy, dzięki czemu mogą zwiększyć obszar ich poszukiwań. Kandydatów zachęcamy również wysoką premią i możliwością skorzystania z wielu zniżek w ramach naszego programu Manpower Premium. To praca na cały sezon, bo wsparcia pracowników będziemy potrzebowali co najmniej do końca września, a część osób będzie mogła liczyć na długofalowe zatrudnienie u naszych klientów. Wartość pracownika rośnie, co sprawia, że coraz większe grono firm zwiększa inwestycje na rzecz wygody zatrudnianych osób, – dodaje przedstawiciel Manpower.

Do aplikowania na oferty pracy może również zachęcać fakt, że praca w zakładach produkcyjnych bardzo często nie wiąże się z koniecznością posiadania doświadczenia. Zatrudnieni za pośrednictwem Manpower będą wykonywali pracę głównie jako pracownicy produkcji lub operatorzy maszyn, którzy na wstępie powinni wykazać się takimi cechami jak motywacja do działania, schludność, punktualność i zręczność. Jednym z niezbędnych wymogów jest również posiadanie książeczki sanitarno-epidemiologicznej, jednak jej wyrobienie nie jest sprawą skomplikowaną i nie powinno przysparzać kandydatom dodatkowych trudności.

Praca w zakładach produkcyjnych oznacza często pracę w trybie zmianowym. Elastyczny czas wykonywania obowiązków dla części kandydatów jest bardzo wygodną formą, pozwalając im na pogodzenie ich z innymi prywatnymi działaniami. To też dobry sposób dla tych, którzy szukają dodatkowego źródła finansów, jak np. uczniów lub studentów.
Każdy zainteresowany pracą może wziąć udział w rekrutacji dzwoniąc pod numer (77) 553-20-20, 606-779-423 lub wysyłając swoje zgłoszenie na adres brzeg.mleczna@manpower.pl. Szukając pracy warto korzystać z ofert doświadczonych agencji zatrudnienia, takich jak Manpower. Współpracując z pracodawcami z różnych branż, agencja zatrudnienia Manpower udziela dostępu do wielu ofert pracy, tym samym ułatwiając zainteresowanym jej szybsze znalezienie.

Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia to kwartalne badanie, które mierzy intencje pracodawców związane ze zwiększeniem lub zmniejszeniem całkowitego zatrudnienia w ich oddziale w najbliższym kwartale. Badanie jest przeprowadzane od przeszło 50 lat, aktualnie wśród ponad 58 000 pracodawców w 42 krajach i jest jednym z najbardziej wiarygodnych badań rynku pracy na świecie. W Polsce wyniki raportu ManpowerGroup publikowane są od II kwartału 2008 r. Badanie jest przeprowadzane na reprezentatywnej grupie co najmniej 750 pracodawców. Więcej informacji na temat raportu dostępnych jest na stronie www.manpowergroup.pl w zakładce Raporty rynku pracy/ Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia.

ManpowerGroup w Polsce
ManpowerGroup, światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy, od 2001 r. wspiera firmy i kandydatów w Polsce. Organizacja posiada blisko 70 agencji i jest obecna w 44 miastach w całym kraju. ManpowerGroup oferuje unikalne rozwiązania dla firm i kandydatów poprzez: ManpowerGroup™ Solutions, Manpower® i Experis™.
Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement. Realizowana przez ManpowerGroup usługa outplacementu jest oparta o metodologię, materiały oraz narzędzia Right Management, światowego eksperta w obszarze zarządzania talentami i karierą.
Więcej o ManpowerGroup w Polsce na stronie  http://www.manpowergroup.pl

O ManpowerGroup
ManpowerGroup™ (NYSE: MAN) jest światowym liderem innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy. Firma tworzy i dostarcza wysoce skuteczne rozwiązania, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe i zwiększać konkurencyjność. Dzięki blisko 70-letniemu doświadczeniu ManpowerGroup – firma warta 20 miliardów dolarów – oferuje pracodawcom pełen wachlarz innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą efektywność i pozwalają odnieść sukces w Erze Człowieka. Rozwiązania te są odpowiedzią na wszelkie potrzeby firm w obszarze talentów: od rekrutacji i badania kompetencji, poprzez szkolenia i zarządzanie karierą do zatrudnienia zewnętrznego, outsourcingu procesów i doradztwa personalnego.

ManpowerGroup posiada największą w branży sieć obejmującą prawie 3 100 biur w 80 krajach, dzięki której łączy globalną perspektywę z wiedzą o trendach na rynku pracy i zrozumieniem lokalnych uwarunkowań. Pozwala to każdego roku odpowiadać na potrzeby 400 000 klientów, w tym małych i średnich przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów oraz największych światowych korporacji. Rozumiejąc siłę ludzkiego potencjału i cele biznesowe firm ManpowerGroup skutecznie wspiera przedsiębiorstwa i kandydatów, by osiągali więcej, niż wydawało się możliwe. Łącząc firmy z talentami, ManpowerGroup prowadzi do rozwoju przedsiębiorstw, buduje sukces osobisty i wspiera równowagę społeczną. Te silne więzi umacniają i napędzają świat pracy. Innowacyjne rozwiązania ManpowerGroup dostarczane są przez ManpowerGroup™ Solutions, Manpower®, Experis™ oraz Right Management®.

Więcej o tym jak ManpowerGroup pomaga firmom odnieść sukces w Erze Człowieka na stronie   http://www.manpowergroup.com
Małgorzata Sacewicz-Górska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *