News will be here

Nie ze mną te numery, Brunner – ja dobrze słyszę, co tam w środku siedzi

Wystarczy przesłać zdjęcie zużytego katalizatora. Nie warto więc tracić czasu na przejazdy do punktów skupu katalizatorów w celu wyceny urządzenia.

Specjaliści UniMetal Recycling wyceniają zużyte katalizatory choćby 27196_0-portalpolskina podstawie zdjęcia przesłanego mailem lub telefonem komórkowym. W kilka sekund. Służą pomocą prawną przy wypełnianiu i kompletowaniu dokumentów oddania urządzenia do recyklingu. Bezpłatnie wykonują wycięcie monolitu z katalizatorów.
UniMetal Recycling ma siedzibę w nowo wybudowanym zakładzie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Trzebini, w wygodnej lokalizacji – bezpośrednio przy autostradzie A4, między Krakowem a Katowicami. To nowocześnie zaprojektowany zakład wyposażony w nowoczesne maszyny i urządzenia, dzięki czemu pracownicy oszczędzają czas na koordynację procesu produkcji.

Przekłada się to na znacznie krótszy czas wykonywania poszczególnych procesów technologicznych, co zapewnia niższe koszty ponoszone przez klientów. – Nasza linia produkcyjna jest specjalnie zaprojektowana do przerobu, do odzysku cennych metali szlachetnych z używanych katalizatorów – opisuje działalność zakładu Leszek Jurkowski, specjalista UniMetal Recycling. – Zapewniamy skuteczny, a zarazem bezpieczny i ekologiczny proces recyklingu prowadzący do wytopu metali szlachetnych z dostarczonego materiału.

Zakład dysponuje nowoczesnym laboratorium z zainstalowanymi uni3350dscn1778-portalpolskicertyfikowanymi spektrometrami analitycznymi, gdzie przeprowadzane są wszystkie wymagane badania. Nowoczesna aparatura pomiarowa pozwala na dokładną ocenę stopnia zużycia katalizatorów. A dzięki pomijaniu pośredników klienci zyskują nawet do 30% na sprzedaży katalizatorów. To propozycja zwłaszcza dla osób prowadzących stacje demontażu pojazdów albo skup złomu.

Unikać trzeba małych warsztacików z niejasną sytuacją prawną, bo bezpieczny, legalny skup zużytych katalizatorów zapewniają tylko podmioty posiadające wszystkie niezbędne zezwolenia związane z zakupem, magazynowaniem, segregowaniem oraz transportem katalizatorów. – Wypisujemy karty przekazania odpadów R4 i R15 – informuje Leszek Jurkowski. – Nasz numer zezwolenia: OŚR. 6233.2.2011.BSX. Zapewniamy odbiór katalizatorów od naszych dostawców bez względu na sytuację rynkową, niezależnie od aktualnych wahań giełdowych cen metali szlachetnych.

W skład grupy kapitałowej UniMetal Recycling wchodzi także DS Auto – firma, która specjalizuje się w skupowaniu oraz przerabianiu wszelkiego rodzaju katalizatorów, a także monolitu ceramicznego. Działa na rynku od 2000 roku. Skup katalizatorów obejmuje m.in. ceramiczne i metalowe, ze wszystkich modeli samochodów. – Z pomocą Internetu wykonujemy wycenę katalizatora oraz możliwość dokonania transakcji umożliwiamy także w systemie online – dodaje Dariusz Seremak, specjalista działu skupu i wyceny UniMetal Recycling.

biznes-portalpolski

Wszyscy specjaliści zakładu na rynku katalizatorów działają od wielu lat i doskonale znają się na swojej pracy, doradzają technicznie i na słuch rozpoznają „co mówi silnik”. Mają tak duże doświadczenie, że rozpoznają po pracy silnika samochodu, co kryje obudowa katalizatora i znają sztuczki różnych pomysłowych kierowców, czasem jeżdżących samochodami z przerobionymi katalizatorami. Takie samodzielne przeróbki to nieraz usuwanie zasadniczych elementów z pozostawieniem obudowy, jako atrapy pozorującej funkcjonowanie katalizatora. – Nie ze mną te numery, Brunner – żartuje Leszek Jurkowski – ja dobrze słyszę, co tam w środku siedzi. Pracę katalizatora wszyscy tu rozpoznajemy „na słuch”, odgłos pracy silnika dużo nam mówi, a aparatura elektroniczna precyzyjnie ocenia stan urządzenia.

Zakład prowadzi coraz większy skup i wykonuje przetwarzanie monolitu ceramicznego i katalizatorów. Odbiór katalizatorów jest niezależny od ewentualnych spadków na rynku metali. Zapewnia kompleksową pomoc formalną i prawną, bo specjaliści zajmują się wypełnieniem potrzebnych dokumentów związanych z utylizacją katalizatorów, a samo wycięcie monolitu z kanalizatorów jest bezpłatne. Współpracują z licznymi partnerami – hutami i laboratoriami, które zajmują się recyklingiem katalizatorów, co pozwoliło UniMetal Recycling stać się jednym z liderów branży. Już w wielu miastach i miejscowościach działają przedstawiciele zakładu, łatwo można się z nimi skontaktować w całej Polsce – LISTA PRZEDSTAWICIELI.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na naszej planecie kiedyś skończą się surowce naturalne. Dlatego tak przecież ważnym celem UniMetal Recycling jest odzyskiwanie do ponownego wykorzystania jak największych ilości metali szlachetnych z dostarczonego materiału. Korzystają ze sprawdzonych, najnowszych technologii odzyskiwania cennych surowców i zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. – Tym samym chcemy wnieść swój wkład w ponowne użycie brakujących na naszej planecie metali oraz zrobić coś dla przyszłych pokoleń – podsumowuje Leszek Jurkowski.

Publikacja: www.UniMetalRecycling.pl
Fot. Remigiusz Szurek
Żródło:portalpolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *