News will be here

Jak sprawdzić skuteczność antyperspirantu?

Dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier:
Częste golenie, antyperspiranty… to wszystko musi znosić nasza skóra pod pachami. Jak pokazują badania większość kobiet w Polsce usuwa włosy pod pachami, podrażniając skórę, przez co wymaga ona szczególnej pielęgnacji.
– Doły pachowe to mały obszar naszego ciała, ale szczególnie wrażliwy i wyjątkowy. Dlaczego? Tam przede wszystkim pocimy się najbardziej w ciągu całego dnia, tam mamy dosyć dużo mieszków włosowych i ten obszar jest narażony na różne czynności związane z depilacją. Bardzo często zapominamy o pielęgnacji tego obszaru i nie traktujemy go tak jak skóry na twarzy – mówi newsrm.tv dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier.

collagenics-gładka skóra-bezale-urodaO pielęgnacji także skóry pod pachami nie powinniśmy zapominać. Kolejna rzecz to wybór odpowiedniego antyperspirantu.

Odpowiedniego, czyli jakiego?
– Powinniśmy zastosować taki antyperspirant, który w sobie będzie miał składniki łagodzące, przeciwzapalne, hamujące podrażnienia, czyli np. panthenol. Jest to znana substancja stosowana wiele lat przy poparzeniach słonecznych, na odparzenia – radzi Aleksandra Lesiak.

Skuteczność antyperspirantu można też sprawdzić sprawdzając jego skład. Jak radzi dermatolog należy poszukiwać substancji, które będą chłonęły wilgoć. Takim przykładem naturalnego pochodzenia minerałem jest np. perlit, który wiemy, że nawet pięciokrotnie może zwiększyć swoją objętość.
Źródło:news.tv.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *