News will be here

Hit lata. Perfumy z nutą mrożonych owoców i ziół

Wraz ze wzrostem temperatury przychodzi czas na nieco lżejsze zapachy. Perfumy latem powinny być lekkie, rześkie, chłodne i świeże. Każdego roku popularne są też wybrane aromaty. Obecny sezon został zdominowany przez mrożone owoce.

– Zasady dobierania zapachów na lato są zgodne z naszymi naturalnymi potrzebami sensorycznymi. Kiedy na zewnątrz jest gorąco szukamy ochłody. Dlatego najczęściej perfumy latem są lekkie, rześkie, chłodne, świeże i czyste. Każdego roku pojawiają się surowce, które są w modne. W tym roku mamy trend na mrożone owoce – mówi newsrm.tv Marta Siembab, senselier. – Mamy też trend bardziej w stronę męską, tu pojawiają się nuty ziołowe.

Lato to czas kiedy mamy możliwość odkryć troszeczkę więcej ciała. Należy jednak pamiętać, że zapachy nie powinny być nanoszone na miejsca, które są bezpośrednio narażone na działanie słońca. – Możemy perfumować włosy, ubranie, akcesoria np. apaszkę lub wnętrze torby. Można też perfumować te części ciała, do których słońce bezpośrednio nie dochodzi np. brzuch – radzi Marta Siembab i dodaje. – Jeżeli chcemy przedłużyć trwałość zapachu możemy użyć balsamu z tej samej linii.
Marta Siembab, senselier
Źródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *