News will be here

Najgłośniejsze filmowe premiery lata w jakości Ultra HD

Chcesz znaleźć się w sercu Metropolis, by walczyć u boku Supermana o spokój mieszkańców miasta? A może wolisz obserwować dalsze losy Rocky’ego Balboa? Zdecyduj, na co masz ochotę i znajdź się w samym centrum akcji! Koniec sierpnia upłynie bowiem pod znakiem premier filmowych na płytach Blu-ray w jakości Ultra HD*, oferujących pełnię filmowych wrażeń.

Fani filmów o superbohaterach mają obecnie szczególne powody do radości – na rynku właśnie ukazały się dwie produkcje w Ultra HD: „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Człowiek ze stali”. Na wielbicieli dramatów również czekają nowości w najwyższej rozdzielczości, w tym „Creed: Narodziny legendy” przedstawiający Rocky’ego Balboa jako trenera młodego pięściarza czy nawiązujący do prawdziwych wydarzeń obraz „W samym sercu morza” z Chrisem Hemsworthem w roli głównej. W sierpniu na rynku ukazała się również propozycja dla najmłodszych w jakości UHD (4K) – „LEGO® Przygoda”. Czym jednak jest jakość Ultra HD i dlaczego warto oglądać filmy w takiej rozdzielczości?

Eksplozja kolorów, perfekcja obrazu

Nie musisz już oglądać najnowszych produkcji w kiepskiej jakości – dzięki jakości Ultra HD możesz poczuć się jak na planie filmowym! Tak wysoka rozdzielczość oferuje bowiem czterokrotnie więcej pikseli, niż standard Full HD. W rezultacie obraz jest zdecydowanie bardziej szczegółowy – bez trudu można dostrzec każdy grymas na twarzy bohatera czy detal efektów specjalnych. Jednak sam nośnik – płyta Blu-ray, która oferuje jakość Ultra HD to za mało. Potrzebny jest jeszcze sprzęt, który poradzi sobie z odtworzeniem takiej zawartości. Odtwarzacz Blu-ray K8500 firmy Samsung nie tylko pozwala na wyświetlenie treści w UHD (4K), ale dzięki temu, że obsługuje materiał źródłowy o 10-bitowej głębi koloru, odwzorowuje aż 64 razy więcej kolorów niż dotychczasowe, standardowe urządzenia. Obraz staje się dzięki temu bardziej realistyczny i sprawia, że z łatwością przenosimy się w świat ekranowych bohaterów. Co więcej, zastosowanie technologii HDR sprawia, że filmowa czerń uzyskuje dodatkową głębię i lepiej kontrastuje z jeszcze jaśniejszą bielą. Oczekujesz pełni wrażeń podczas oglądania filmów o super bohaterach? Postaw na super zestaw Samsung – odtwarzacz Blu-ray oraz jeden z telewizorów z serii KS, np. KS8000! Urządzenia wyposażono w innowacyjne rozwiązania, które doskonale się uzupełniają, dostarczając obraz bardziej rzeczywisty niż kiedykolwiek.

Poprawa jakości dla lepszych wrażeń

Lista filmów dostępnych w jakości Ultra HD stale się powiększa. A co jeżeli w naszej bibliotece znajdują się filmy nagrane jeszcze na płytach DVD? Odtwarzacz poradzi sobie również z plikami źródłowymi o niższej rozdzielczości. Funkcja upscalingu sprawia, że jakość obrazu ulega poprawie. W przypadku płyt DVD obraz ulega skalowaniu do rozdzielczości FullHD, a z tradycyjnych płyt Blu-ray osiąga rozdzielczość bliską UHD (UHD Up-scale). Teraz nawet starsze wydania ulubionych produkcji będzie można obejrzeć w bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku.

Wirtualny świat w UHD

Płyty Blu-ray w jakości Ultra HD są bez wątpienia doskonałym nośnikiem treści w tak wysokiej rozdzielczości. Ale to nie jedyny sposób, aby obejrzeć popularne produkcje w dobrym standardzie. Coraz więcej filmów i seriali w UHD (4K) jest dostępnych w popularnych serwisach internetowych, np. YouTube, HBO GO czy Player.pl. Jeżeli więc chcesz obejrzeć perypetie senatora Underwooda lub zobaczyć najnowszy odcinek „Prawa Agaty” – nic prostszego! Odtwarzacz K8500 oferuje swobodny dostęp do aplikacji internetowych, a w połączeniu z telewizorami Samsung Smart TV tworzy duet gwarantujący doskonałą rozrywkę w najwyższej jakości.

*Dystrybutor Ultra HD Blu-ray: Galapagos Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie www.galapagos.com.pl
Żródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *