News will be here

Czy warto zainwestować w wielofunkcyjność?

Zielona przestrzeń wokół domu to miejsce, którym trzeba zajmować się całorocznie. Duża liczba urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji zieleni wiąże się z wydatkami i brakiem miejsca w garażu. To także potrzeba wykonywania wielu prac konserwacyjnych, aby utrzymać wszystkie urządzenia w stanie gotowym do pracy.
Rozwiązaniem może być zakup jednego sprzętu – wielofunkcyjnej podkaszarki, która kompleksowo zadba o nasz ogród i jego otoczenie.

Całoroczna praca w ogrodzie jednym urządzeniem.

Ogród stale dopomina się naszej uwagi. Sezon rozpoczynamy już wczesną wiosną, kiedy to podcinamy drzewa i krzewy, wykonujemy pierwsze koszenie trawy czy sadzimy nowe rośliny. W tym okresie przydatny okazać się może kultywator, dzięki któremu przekopiemy ogródek warzywny i przygotujemy ziemię pod zasiew. Jesienią przede wszystkim czeka nas walka z opadającymi liśćmi i różnego rodzaju śmieciami. Naszym sprzymierzeńcem z pewnością będzie solidna dmuchawa. Z kolei piasek i żwir skutecznie usuniemy za pomocą szczotek. W okresie letnim niezbędną okazać się może pilarka na wysięgniku, w celu przycięcia niektórych drzew owocowych.

„Młode drzewa przycinamy, jedynie w celu formowania ich kształtu, używając przy tym sekatora czy nożyc. Przy drzewach starszych z wieloletnimi konarami niezbędna będzie pilarka. Pamiętajmy o tym, że każde przycinanie drzewa naraża je na zainfekowanie chorobami, dlatego warto wykonywać tę czynność odpowiednimi narzędziami, przede wszystkim sprawnymi, czystymi i ostrymi. Dobrym pomysłem będzie też przycinanie drzew w dzień słoneczny” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

„Każdy sprzęt przeznaczony do pielęgnacji zieleni powinien być przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika. Przy wyborze urządzeń przeznaczonych do pracy w ogrodzie warto zwracać uwagę na ich wyważenie i konstrukcję zwiększającą komfort użytkowania. W sposób szczególny należy przykładać do tego wagę przy zakupie sprzętu wielofunkcyjnego, który zamierzamy wykorzystywać przez cały rok. Jeszcze przed zakupem urządzenia można sprawdzić czy przymocowanie lub wymiana osprzętu nie spowoduje zmiany środka ciężkości. Niewłaściwie wyważony sprzęt może być przyczyną obciążania mięśni i stawów podczas pracy w ogrodzie. Kolejną kwestią jest regulacja uchwytów czy szelek. Jeśli urządzenie wykorzystywane będzie przez kilkoro domowników, dzięki regulacji, każdy z użytkowników pracować będzie sprzętem przystosowanym do jego potrzeb, co pozytywnie wpłynie na jakość pracy” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna
news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *