Trwa konkurs „Klasa ze Snów”

Wychodząc naprzeciw prośbom internautów, którzy pytają o możliwość przystąpienia do konkursu po przerwie świątecznej – organizator zdecydował się przedłużyć termin na rejestrację szkół w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Klasa ze snów” o 15 dni.

W szkołach trwają ferie świąteczne, w niektórych nawet do 8 stycznia 2017r.. Okres przedświąteczny był bardzo gorący i nie wszyscy zdążyli podjąć decyzję i dokonać zgłoszenia. Dla spóźnialskich jest czas do 15 stycznia 2017 r. i jest to już termin nieprzekraczalny.

W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty). Rejestracji można dokonać wyłącznie na stronie internetowej www.klasazesnow.pl – wypełniając formularz.

Zadania konkursowe w 7. edycji nawiązują do lektur szkolnych. Uczniowie klas I-III przygotują prace plastyczne na temat „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”, zaś starsi film – na ten sam temat. Każda ze szkół może zgłosić jedną pracę w ramach danej grupy wiekowej.

Przedłużenie terminu na rejestrację w żaden sposób nie wpływa na termin dostarczenia prac konkursowych. Wszyscy – bez wyjątków – będą musieli je dostarczyć do dnia 16 marca 2017 roku, a dokonanie zgłoszenia po 1 stycznia 2017 nie uprawnia do przedłużenia czasu na przygotowanie prac.

Konkurs „Klasa ze snów” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W gronie patronów merytorycznych jest Instytut Badań Edukacyjnych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

Patroni medialni to „Dyrektor Szkoły”, „Forum Placówek Niepublicznych”, „Głos Pedagogiczny”, „TIK w edukacji”, MiastoDzieci.pl , „Monitor Dyrektora Szkoły”, „Nowe Horyzonty Edukacji”, „SYGNAŁ. Magazyn Wychowawcy”, „Wspólnota”.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *