News will be here

Targi Efektywności Energetycznej we Wrocławiu

Energia jest tzw. dobrem powszechnym, które mamy na co dzień. Niewielu z nas zastanawia się jednak skąd ona się bierze i na ile jej wystarczy. A to może się okazać decydującą kwestią i to nie w perspektywie wieków, ale już za kilkanaście lat. Polska może mieć bowiem problemy jeśli chodzi o regularne dostawy prądu, dlatego tak ważne jest poszukiwanie rozwiązań, które zapewnią nam beztroską przyszłość w tym zakresie. Taką okazją będzie kolejna edycja targów InEnerg® we Wrocławiu.

Tematyka targów skupia się głownie na odnawialnych źródłach energii jak: fotowoltaika, pompy ciepła, bioenergia, energia wiatrowa. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną innowacje w branży OZE oraz tradycyjnie nie zabraknie zagadnień z zakresu efektywności energetycznej i budownictwa energooszczędnego. Organizator targów współpracuje z najważniejszymi organizacjami i mediami branżowymi co gwarantuje przekazanie fachowej wiedzy oraz wymiany cennych doświadczeń prosto od specjalistów z branży. ,,Nie traćmy czasu i wykorzystajmy potencjał rozwoju OZE” – tymi słowami Projekt Manager Małgorzata Bartkowski zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu jakim jest InEnerg®.

Wydarzenia towarzyszące targom:

Ø Warsztataty: ”Fotowoltaika – jak właściwie inwestować jak właściwie instalować”

Ø Seminarium: Przyszłość Kogeneracji w Polsce

Ø VIII Dolnośląskie Forum Energii Odnawialnej

Ø III Dzień Rolnictwa „Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa

Ø Warsztaty: ENERGETYKA WODOROWA – technologie i perspektywy

Ø Spotkania kooperacyjne

Zbliżająca się edycja InEnerg®, będzie po części poświecona wsparciu rozwoju OZE w regionie Dolnego Śląska.

Region Dolnego Śląska należy do tych, które wyróżniają się w skali kraju stosunkowo dużym zużyciem energii. Widoczne jest to przede wszystkim w sektorze przemysłowym, energetycznym oraz w sektorze gospodarstw domowych. Również w rolnictwie widoczne są stałe tendencje wzrostowe w zużyciu energii wynikające głównie ze wzrostu produkcji. Region ten ma jednak również duży potencjał w zakresie energii ze źródeł odnawialnych a wykorzystanie tych źródeł mogłoby w dużym stopniu przyczynić się do redukcji kosztów zużycia energii i zabezpieczyć dostawy energii.

Zainteresowanie OZE w regionie wzrasta z roku na rok. W związku z tym, targi InEnerg® staną się również doskonałą okazją do promocji OZE na Dolnym Śląsku, a przede wszystkim pokazania możliwości rozwoju tej branży w tym regionie oraz do spotkań osób decydujących.

Wstęp na targi będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji na stronie http://www.inenerg.com/targi.html
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *