News will be here

Spadek przestępczości w Meksyku

Oddawana chwała Jezusowi w Najświętszym Sakramencie przyczynia się do pokoju i licznych cudów

Zdumiewający spadek przestępczości w Meksyku za sprawą adoracji Najświętszego Sakramentu Wzrost liczby kaplic adoracji Najświętszego Sakramentu w Meksyku przyczynił się do zadziwiającego spadku poziomu przestępstw.
Zmiana jest szczególnie znacząca w Ciudad Juárez, do niedawna jednym z najniebezpieczniejszych miast świata. Położone na granicy ze Stanami Zjednoczonymi i liczące 1,3 mln mieszkańców miasto Ciudad Juárez jeszcze do niedawna słynęło z najwyższej przestępczości w całym kraju.

Codziennie ofiarą gangów, związanych zazwyczaj z kartelami narkotykowymi, padało tam średnio 10 osób. Warto przypomnieć choćby wydarzenia z 2008 roku, kiedy 14 sierpnia podczas Mszy św. w kaplicy ośrodka odwykowego zastrzelono 9 osób. Mimo włączenia kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy do walki z handlem narkotykami władzom Meksyku nie udało się zmniejszyć poziomu związanej z nim przemocy.

Sytuacja zaczęła ulegać zmianie w 2013 roku, po otwarciu pierwszych kaplic adoracji eucharystycznych. Ksiądz Patricio Hilemen nie ma wątpliwości co do prawdziwej przyczyny tej iście cudownej przemiany miasta.
źródło: cudajezusa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *