News will be here

Światło zaświeci się za uśmiech

Światło zaświeci się za uśmiech, gestami będziemy wydawać polecenia domowym urządzeniom – tak już niedługo będą wyglądać nowoczesne domy. Takie projekty już powstają w Polsce. Jak się okazuje coraz częściej poszukujemy tego typu rozwiązań w naszych nowych domach.

Dom Jutra – jak możemy odczytać te słowa? Jest to połączenie designu, estetyki i technologii. Taką synergię tych wszystkich aspektów można znaleźć w postaci unikalnego projektu realizowanego na warszawskim Osiedlu Awangarda.

– Analizując rynek widzimy wyraźnie, że krystalizuje się znaczna grupa klientów, którzy oczekują od swojego domu czy mieszkania już nie tylko spełnienia podstawowych potrzeb. Ich oczekiwania są bardziej wyrafinowane. Chcą, żeby dom był bezpieczny i jednocześnie piękny, żeby mogli w nim pokazać swój charakter – mówi newsrm.tv Jacek Piotrowski, dyrektor handlowy Profbud.

Nowoczesne domy to zintegrowany system sterowania. Nie wstając z kanapy, za pomocą tabletu możemy zasłonić żaluzje, zgasić lub zapalić światło, włączyć ulubioną muzykę, sterować klimatyzacją. Przy projektowaniu takich przestrzeni nie zapomina się też o bezpieczeństwie. Nasze mieszkanie możemy wyposażyć w czujniki dymu, czadu, a nawet smogu. System za pomocą komunikatów głosowych zaalarmuje nas o ewentualnym zagrożeniu.

– Komfort, bezpieczeństwo oszczędność, wygoda – te wszystkie elementy są realizowane przez technologie, która jest już dostępna dzisiaj. Dom zapewnia nam podobne funkcje jak te, znane z samochodów. Samochód kontroluje bezpieczeństwo, to samo robi dom. Dom przyszłości pozwala również minimalizować i kontrolować koszty. Dzięki opcji „eco mode” możemy sterować i kontrolować zużycie energii. Osiedle Awangarda jest pierwszym takim miejscem, w którym nowoczesne rozwiązania zarządzania technologią w mieszkaniu i budynku w naturalny sposób wpisują się w design i funkcjonalność przestrzeni – wyjaśnia Artur Pollak, prezes APA Group.

W niedalekiej przyszłości nie będziemy potrzebowali dodatkowych urządzeń takich jak tablet, czy panel do sterowania i zarządzania naszym domem. Polecenia będziemy mogli wydawać za pomocą gestów: – Opracowywana jest technologia, która umożliwi np. włączenie światła za pomocą uśmiechu. Stworzyliśmy specjalny moduł, który umożliwia takie działanie.. Obecnie jesteśmy w fazie testów, ale już za pół roku będziemy dysponowali w pełni funkcjonującym modułem. Dzięki niemu za pomocą emocji, gestów będziemy mogli sterować dowolnym urządzeniem – dodaje Artur Pollak.

– Dom Jutra to trendy zastosowane przez naszych architektów. To drewno w naturalnej postaci posiadające sęki, usłojenie, pęknięcia. To także motywy roślinne znajdujące się na elementach ozdobnych typu tapety, poduszki oraz rośliny doniczkowe i ściany zielone. W takich przestrzeniach pojawiają się metale jak np. złoto, miedź, czy stal lakierowana na czarno bądź biało. Dom Jutra to wygoda okraszona klasykami designu w zakresie mebli, wyposażenia i małej architektury – dodaje Jakub Bartos, dyrektor zarządzający Decoroom.
źródlo: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *