News will be here

Algi to bogate źródło witamin i minerałów!

Od wielu lat algi wykorzystywane są w medycynie i kosmetyce. Najbardziej poszukiwane są algi zielone, wśród których chlorella zajmuje poczesne miejsce.

Ten rodzaj alg jest bogatym źródłem wit. A, B1, B2, B6, B12, C i E, licznych minerałów takich jak wapń, magnez, żelazo ,cynk, potas i krzem oraz wysokiej zawartości aminokwasów oraz kwasów nukleinowych ( RNA i DNA). Chlorella zawiera najwyższe do tej pory stwierdzoną koncentrację chlorofilu ze wszystkich żywych organizmów. Zawartość tych substancji sprawia, że chlorella ma silne właściwości antyoksydacyjne czyli redukuje ilość wolnych rodników tlenowych, które odpowiedzialne są za procesy degeneracyjne tkanek czyli procesy starzenia. Stymuluje też procesy metaboliczne. I tak np. w skórze zwiększa syntezę kolagenu, wzmacniając w ten sposób ścianę naczyń i poprawiając gęstość skóry. Dlatego też w kosmetologii wykorzystywana jest do pielęgnacji „ skóry naczyniowej”. Dzięki zawartości witamin z grupy B, alga świetnie nadaje się do pielęgnacji cer łojotokowych, zarówno w kosmetykach do stosowania domowego, jak też w maskach do zabiegu w gabinetach kosmetycznych.

Jeżeli wzbogacimy naszą dietę w chlorellę, to dowóz mikroelementów takich jak krzem, cynk, wapń, magnez i żelazo, wpłynie pozytywnie na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Na rynku mamy dostępne produkty zawierające suszoną chlorellę zarówno w proszku, którą możemy dodawać do pożywienia, jak i w tabletkach, łatwych do połknięcia, dla osób nielubiących smaku czy zapachu glonów.

Od wielu lat zajmuje się leczeniem schorzeń dermatologicznych. Bez względu na wiek moich pacjentów zawsze przywiązuje uwagę do kondycji skóry, dlatego każdą terapię wspomagam suplementami diety, takimi jak nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, resveratrol, colostrum, astaksantyna. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje chlorella.

Wybierając produkt musimy kierować się wynikami jego czystości uwzględniając zanieczyszczenia środowiska. W niektórych glonach mogą występować metale ciężkie. Chlorella z Korei Południowej hodowana jest w zadaszonych słodkowodnych basenach, dzięki czemu pozbawiona jest kontaktu z zanieczyszczeniami wody, gleby i powietrza i dlatego spełnia wszelkie normy czystości.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *