News will be here

Innowacje w leczeniu urazów kości

Materiały ortobiologiczne przyszłością w procesie leczenia urazów kości

Autoprzeszczepy, złoty standard w przeszczepach kości, charakteryzuje szereg ograniczeń. W rezultacie, aby zapewnić korzyści zarówno pacjentom, jak i chirurgom, opracowywane są nowe materiały ortobiologiczne. Innowacje w dziedzinie biomateriałów oraz innowacje w zakresie projektów przeszczepów umożliwiły rozwój tych zaawansowanych produktów, które naśladują naturalną ludzką kość oraz przyspieszają naprawę i regenerację kości.

Według nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, pt.: „Innowacje w leczeniu urazów kości”, (ang. Innovations in Bone Healing) wynika, że nowe technologie w dziedzinie biomateriałów ceramicznych i polimerowych poprawiły biozgodność, osteokondukcję i osteoindukcję w przeszczepach kości. Ponadto inne przełomowe technologie, takie jak druk 3D, nanotechnologia oraz komórki macierzyste umożliwiały nie tylko gojenie, ale także przebudowę kości (remodeling), wzbudzając zainteresowanie pacjentów i chirurgów, poszukujących jak najlepszych klinicznych wyników leczenia.

Dodatkowe informacje dotyczące niniejszej analizy są dostępne pod adresem: http://owl.li/UXwDM

„Pacjenci są przestawiani z autoprzeszczepów na inne substytuty przeszczepów kostnych w celu uniknięcia podwójnych zabiegów operacyjnych, które były konieczne przy zastosowaniu wcześniejszych metod” – zauważa analityk działu Technical Insights w firmie Frost & Sullivan Debarati Sengupta. „Co więcej, zapotrzebowanie na procedury rośnie wskutek zwiększania się populacji osób w podeszłym wieku, które cierpią z powodu problemów kostnych, takich jak osteoporoza czy choroba zwyrodnieniowa stawów, co stymuluje wzrost rynku produktów stosowanych w naprawie kości.”

Jednakże wysoki koszt nowych przeszczepów kostnych stwarza trudności w uzyskaniu refundacji, co skutkuje słabymi wskaźnikami ich wykorzystania w krajach ekonomicznie słabszych. Ograniczone dane dotyczące badań klinicznych, które są niezbędne w rygorystycznym procesie zatwierdzania przez instytucje regulujące, stanowią inne duże wyzwanie dla danej branży.

„Branża potrzebuje przeprowadzenia szeroko zakrojonych badań klinicznych w celu walidacji bezpieczeństwa i korzyści produktów stosowanych w leczeniu urazów kości, aby uzyskać zatwierdzenie władz regulacyjnych oraz instytucji odpowiedzialnych za politykę refundacyjną” – wyjaśnia Sengupta. „Tylko wówczas główni gracze w branży będą mogli uniknąć problemów związanych z bezpieczeństwem produktu, z którymi musieli się zmierzyć prominentni liderzy na rynku.”

Producenci produktów stosowanych w leczeniu urazów kości powinni także wdrożyć konkurencyjne strategie cenowe, aby zwiększyć penetrację rynku oraz akceptację technologii. Zredukuje to tendencje klientów do stosowania tańszych zamienników, które nie są zaawansowane technologicznie.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *