News will be here

Rozmowa szatana z Chrystusem w wizji papieża Leona XIII

13 października 1884 r. św. Michał został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego przez papieża Leona XIII., który po odprawieniu Mszy świętej w prywatnej kaplicy doznał wizji ekstatycznej.
Papież Leon XIII  zatrzymał się u stóp ołtarza, bardzo zmieniony na twarzy. Później powiedział, że w tej wizji usłyszał rozmowę Jezus-Chrystusszatana z Chrystusem. Z jednej strony był to charczący i nieprzyjemny głos diabła, a z drugiej, łagodny głos Chrystusa. Rozmowa sprowadzała się do propozycji szatana.
szatan- Mogę zniszczyć Twój Kościół
Jezus – spróbuj tego dokonać
szatan – potrzebuję na to czasu. Wybieram wiek XX, potrzebuję na to 70, a może 100 lat.
Jezus – wyraził zgodę na tę próbę, by trwała sto lat, i dodał: Dam swoim wiernym siłę i moc do wytrwania.

Po usłyszanej rozmowie Ojciec Święty nie rozbierając się z szat liturgicznych, pospiesznie udał się do swego prywatnego gabinetu i ułożył modlitwę do św. Michała Archanioła:
„Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Niech go Bóg pogromi , pokornie prosimy,
a ty, książę wojska niebieskiego,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz krążą po świecie,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

30 sierpnia 1878 r. powstało w Rzymie bractwo szkaplerza Św. Michała, zatwierdzone dwa lata później przez papieża LeonaLeon-XIII XIII. Celem bractwa było uczczenie Św. Michała oraz modlitwa o wolność Kościoła, pokonanie herezji, ocalenie grzeszników, umocnienie Królestwa Bożego w duszach chrześcijan, wypraszanie łask dla dusz czyśćcowych oraz modlitwa o dobrą śmierć.
Papież Jan Paweł II zachęcał do tej modlitwy. Sam często publicznie ją odmawiał i przypominał o obowiązku jej kontynuowania. 24 maja 1987 r., kiedy przybył jako pielgrzym do sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargano, powiedział: „Ta walka z demonem, którą tak charakteryzuje figura św. Michała Archanioła (ma pod stopami szatana), jest aktualna również dzisiaj, ponieważ demon jest żywy i działa w świecie … W tej walce Archanioł Michał stoi u boku Kościoła, aby go bronić przeciw wszelkim przewrotnościom świata, aby wspomagać wierzących w odparciu szatana … ” Na koniec dodał: „Wszyscy pamiętamy modlitwę, którą przed laty recytowało się na końcu Mszy Św. …… Za chwilę powtórzę ją w imieniu całego Kościoła…”.

24 kwietnia 1994 r. w medytacji południowej Ojciec Święty powiedział m.in.: „Chciałby Bóg, aby umocniła nas modlitwa w walce duchowej, o której mówi list do Efezjan: W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi” (Ef 6,10). O tej samej walce mówi księga Apokalipsy, ożywiając przed naszymi oczyma obraz świętego Michała Archanioła.
Także bł. ks. Bronisław Markiewicz uważał tę modlitwę jako lekarstwo na szerzące się zło i pisał: „Oto nieomylny, panujący nam dzisiaj zastępca Chrystusa Pana , rozpoczynając swoje rządy w Kościele, powierzył cały świat katolicki opiece Św. Michała, potężnego pogromcy czarta.” Święty Michał Archanioł jest zwycięzcą, opiekunem i obrońcą Kościoła. Jego objawienia oznaczają, że Bóg ingeruje w ludzkie sprawy.
AM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *