News will be here

Jaki jest odpowiedni podkład dla cery?

Podkład to podstawa makijażu. Niestety, źle dobrany fluid może sprawić, że nasza twarz będzie wyglądała jak maska, nasze niedoskonałości będą bardziej widoczne, a nawet postarzy nas o kilka lat. Na co zwracać uwagę przy wyborze podkładu?

– Jeżeli podkład będzie miał zły kolor, to nigdy nie będzie na nas dobrze wyglądał. Najważniejszą rzeczą jest, aby wypróbować fluid nie na naszej dłoni, lecz na naszej twarzy – mówi Magda Stępień, wizażystka marki Dr Irena Eris PROVOKE. Najlepszym miejscem na wypróbowanie podkładu jest kość szczęki, na granicy policzka i szyi, ponieważ tam kolor powinien się najlepiej wtapiać w skórę. Dodatkowo warto pamiętać, aby wybierać fluid o pół tonu jaśniejszy od naszej cery, ponieważ w ciągu dnia będzie się on utleniał i ciemniał.

Polki często mają zaróżowioną cerę, której powodem mogą być widoczne naczynka lub inne problemy skórne, jak na przykład różeń. Wtedy najlepiej jest wybrać podkład, który jest beżowo-żółty, o ciepłym odcieniu tłumaczy Magda Stępień. Takie kolory najlepiej neutralizują różowe tony i „przygaszą” zaczerwienienie pojawiające się na twarzy.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *