News will be here

Kurierzy rowerowi na Śląsku

W miastach Śląska przesyłki docierają do adresatów w 15 minut. Firma Quriers Przesyłki została założona w 1998 roku przez dwóch studentów Uniwersytetu Łódzkiego i działa już w wielu miastach. Stworzyli oni jedną z pierwszych w Polsce agencję kurierską, w której do przewożenia przesyłek wykorzystano rowery.

Don’t Kill The Messenger | Bryan Derballa

Kurierzy rowerowi na Śląsku pokonują dziennie w sumie 250 km, 24 godziny na dobę, 365 dni w tygodniu, niezależnie od pogody.W Katowicach działa kilkuosobowy zespół www.Quriers.pl oraz zespoły w Łodzi, w której zaczęła działać sieć, we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie.
– Dostarczamy różne rzeczy, ale głównie współpracujemy z firmami protetycznymi, szpitalami, przewozimy próbki medyczne, wyniki badań laboratoryjnych – mówi Arkadiusz Chrobok z Quriers Przesyłki w Katowicach.
– A także dostarczamy przesyłki nadawane i przyjmowane przez agencje reklamowe, biura rachunkowe i inne urzędy i instytucje.
Nadawcy przesyłek miejskich tym chętniej wybierają firmę kurierską Quriers.pl, że mają pewność, że każda z nich dociera do adresata zaskakująco szybko: – W Katowicach jest to czas do 15 minut – podkreśla Arkadiusz Chrobok. – Zaskoczenie? Cha, cha, my na rowerach z łatwością przemykamy nawet przez korki samochodowe – i na skróty, na skróty. Różne zakamarki miasta, przejazdy na skróty znamy doskonale.

Dostarczają dokumenty, różne przesyłki i paczki nie tylko na rowerach, bo większe paczki także samochodami. Obsługują cały Górny Śląsk, po kilkaset przesyłek miesięcznie. Wzór stanowiły dla nich zachodnie rynki, gdzie kurierzy rowerowi już od dawna byli zjawiskiem codziennym. Kurierzy poruszający się na rowerach o wiele sprawniej niż samochody pokonują przeszkody drogowe, takie jak korki czy remonty dróg. Co więcej, rower jako środek transportu jest całkowicie przyjazny dla środowiska.

Klienci docenili jakość i szybkość usług firmy, dzięki czemu w 2003 roku mogła ona powiększyć zakres oferowanych usług i oddać do ich dyspozycji serwis o zasięgu krajowym. – Model naszego biznesu z powodzeniem udało się nam przenieść na grunt innych miast – wyjaśnia Tomasz Gać z centrali w Łodzi, współzałożyciel sieci agencji. – W latach 2005-2007 powstały prężnie rozwijające się odziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. Aby możliwe było sprawne zarządzanie oddziałami oraz obsługa tysięcy paczek naszych klientów wdrożyliśmy profesjonalne oprogramowanie warszawskiej firmy Opennet. Obecnie dysponujemy flotą samochodów, zarówno jedno jak i wielopaletowych, dostosowanych do transportu przesyłek rozmaitej wielkości, co umożliwia szybką i pewną dostawę, niezależnie od miejsca przeznaczenia.

W 2006 roku powstało Quriers Cargo powstaje jako uzupełnienie i rozszerzenie Quriers Przesyłki. Działalność oparta został na flocie własnych aut ciężarowych, jak również we współpracy ze skrupulatnie dobranymi podwykonawcami. Agencja kurierska prowadzi licencjonowany transport na terenie Polski i Europy, a bezpieczeństwo przewożonych towarów zapewnia ubezpieczenie OC przewoźnika, gwarantujące ochronę do wysokości 120 tysięcy dolarów USA.

Gońcy Quriers błyskawicznie doręczą paczkę lokalną nie tylko na ternie Warszawy i Łodzi, lecz także w dwóch południowych miastach Polski, kurierów rowerowych Quriers.pl można spotkać także w Krakowie i Katowicach, ale ekspresowe dostarczanie przesyłek kurierskich realizowane jest nie tylko w tych miastach, lecz na terenie całej Polski oraz Europy.

Dobrze rozbudowana sieć dostawców umożliwia dostarczenie przesyłki kurierskiej w dowolne miejsce Europy. Quriers Przesyłki korzysta z pomocy kurierów rowerowych, ponadto wykorzystywany jest również transport samochodowy i kolejowy. Dzięki dostosowywaniu rodzaju środka lokomocji do wagi przesyłki oraz odległość, jaką ma ona pokonać, nasze usługi kurierskie są zarówno szybkie, jak i tanie.
portalpolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *