Festiwal Fantastyki „Pyrkon” w Poznaniu trwa do 30 kwietnia

„Pyrkon” to festiwal dla miłośników szeroko pojmowanej fantastyki organizowany w Poznaniu przez Klub Fantastyki „Druga Era”.

„Pyrkon” to największy Festiwal Fantastyki w Polsce i jeden z największych w Europie! Od 2010 roku odbywa się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obecnie trwają już przygotowania do XVII edycji festiwalu.

Pyrkon 2017 to:

– 12 pawilonów na Międzynarodowych Targach Poznańskich,
– 10 tys.m2 przestrzeni dla wystawców,
– 700 punktów programu (w tym 400 godzin prelekcji, spotkań z gośćmi oraz warsztatów),
– atrakcje rozmieszczone w ponad 30 dedykowanych salach,
– Games Room o powierzchni 4,5 tys. m2 z grami planszowymi, karcianymi i bitewnymi,
– 14 bloków tematycznych,
– ok. 50 tys. uczestników

Jakie atrakcje zapewnia „Pyrkon”?

Dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami: Cosplay, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy nie z tej ziemi.
Raj dla fanów fantastycznych gadżetów – ponad 7 000 m2 ze sklepami z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami – w skrócie ze wszystkim, o czym możecie zamarzyć.

Okazja do spotkania niesamowitych gości!

W ciągu ostatnich lat odwiedzili nas: David Weber, Mark Rein Hagen, John Wick, John Layman, Shane Lacy Hensley, Ted Chaing, Jacek Dukaj, Eoin O’Doherty, Graham Masterton, Jacek Grzędowicz, Dmitry Glukhovsky, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko, Charles Stross, Lauren Beukes, Aleksandra „Shappi” Tora, Jakub Ćwiek, Andrzej Pilipiuk i inni.
Olbrzymi Games Room dla wszystkich zapalonych fanów oraz rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi.
Wielki i wypasiony Blok Gier Elektronicznych – znajdziecie tu konsole, turnieje, showroomy, strefę Indie Games oraz Retro.
Fantastyczne wioski, w których można obejrzeć stroje, wziąć udział w aktywnościach rodem z historii oraz zrobić niezwykłe pamiątkowe zdjęcia.

„Pyrkon” to przede wszystkim dobra zabawa!
Klub tworzy ponad 70 członków i sympatyków. Zapraszamy osoby w każdym wieku i z dowolnym obyciem z fantastyką oraz wszystkich mających ochotę poznać nowych ludzi, pracować społecznie na rzecz rozwoju kultury i dobrze się przy tym bawić! Więcej informacji znajdziecie na: http://www.drugaera.org
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym rozkładem programu podczas Pyrkonu 2017!  Ułóżcie swój własny program już teraz i upewnijcie się, że każda godzina Festiwalu będzie dobrze wykorzystanym czasem.
Program dostępny pod http://pyprorkon.pl/2017/gram/?
Bilety można nabyć http://www.eventim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *