Archanioł Michał – Któż jak Bóg

Archanioł Michał zanim został wywyższony przez Boga do rangi Księcia Niebieskiego, przeszedł w Niebie wraz ze wszystkimi Aniołami próbę posłuszeństwa.
Wszechmogący Bóg od początku miał plan zbawienia ludzi i objawił go wszystkim Aniołom. Zamysł Stwórcy opierał się o Niewiastę, Maryję Pannę. W Jej Najświętszym Łonie miał narodzić się Bóg Syn i przyjąć ludzką naturę. Aniołowie mieli służyć Dziecku Boga, Jezusowi Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce, która wolą Pana, miała przewyższać swoją świętością wszystkich Aniołów.

figura-Gasrgano-MichałTemu sprzeciwił się ulubieniec Boga Anioł Lucyfer. Nie chciał się pogodzić, że on Anioł, wyższa istota miałby służyć człowiekowi, Najświętszej Matce Syna Bożego Maryi. Lucyfer podburzył przeciw Bogu 1/3 Aniołów, którzy tak jak on, nie chcieli podporządkować się Stwórcy.

Wówczas Michał (najmniejszy ze wszystkich) zgromadził posłusznych Bogu Aniołów, którzy przyjęli plan zbawienia ludzkości przygotowany przez Pana. Bez wahania przyjęli Dziewicę Maryję jako swoją przyszłą Królową. W Niebie doszło do bitwy pomiędzy Aniołami pod wodzą Lucyfera, a anielskim wojskiem kierowanym przez Michała.

Po długiej walce Archanioł Michał z okrzykiem „Któż jak Bóg” pokonał Lucyfera i jego armię, po czym strącił ich do piekła, które było więzieniem dla upadłych aniołów (przygotowane przez Boga).
Lucyfer, który dotąd nazywany był „Niosący światło” stał się Lucyperem „Niosącym ciemność”.

Bóg wynagrodził Św. Michała za posłuszeństwo i wypełnienie Jegoarchaniol-cuda-sw-Michal-Polska-Brazylia woli, odznaczając godnością: Wodza Zastępów Niebieskich, Dowódcy Aniołów Bożych oraz władzą nad złymi mocami. Michał wraz ze swoimi Zastępami Aniołów otrzymał zadanie, by pomagać ludziom i chronić ich przed złymi duchami, demonami szatana. Aby jednak św. Michał, Anielskie Chóry i Wszyscy Święci mogli nam pomóc, musimy ich wzywać. Szatani (zbuntowani Aniołowie) z całymi zastępami wyszli wszyscy z piekła, aby nas kusić i zabrać nasze dusze. Musimy mieć się na baczności.

Do dziś diabeł oszukuje ludzkość, podsuwając swoje rozwiązania, sprzeczne z wolą Boga, żeby zapełnić piekło, zapewnić sobie władzę i znęcać się stosując potworne tortury. To podstępny tyran, który robi wszystko, żebyśmy szli jego drogą. Warunkiem, żeby wyrwać się z sideł szatańskich jest przestrzeganie Prawa Bożego.

Św. Michał toczył walkę z szatanem o ciało Mojżesza. Szatan chciał przejąć w posiadanie zwłoki Mojżesza, ale Bóg tak je pochował w krainie Moab, iż nikt nie mógł odnaleźć jego grobu. Szatan upominał się o ciało Mojżesza, gdyż Prorok za życia zabił Egipcjanina. Jego chytry plan polegał na tym, chciał pokazać zwłoki Mojżesza, Izraelitom i kusić ich, by jemu oddawali cześć, a nie Bogu. Św. Michał oparł się woli szatana, gdyż ciało Proroka jest własnością Boga.

Dlatego właśnie Archanioł Michał jest patronem umierających, sw-Michal-cuda-waga-mieczktórych w chwili konania otacza szczególną opieką. Błagamy Księcia Aniołów o szczęśliwy zgon i polecamy mu duszę zmarłej osoby. Prosimy także, by Archanioł towarzyszył jej w drodze do Królestwa Niebieskiego. Św. Michał stoi przy łożu śmierci tych, którzy przestrzegali Bożych przykazań, a po śmierci wyznacza miejsca, jakie mają zająć.

Św. Tomasz z Akwinu mówił: „Michał jest oddechem ducha Zbawcy, który pod koniec świata pobije i zniszczy Antychrysta, tak jak na początku uczynił z Lucyferem”.

Archanioł Michał jest przewodnikiem błądzących, pociechą i pokrzepieniem dla upadłych, obrońcą i pocieszycielem strapionych, dzielnym pogromcą duchów piekielnych i gorszycieli żyjących na ziemi oraz przyjacielem i opiekunem ludzi schodzących z tego świata i po ich śmierci. Św. Wawrzyniec Justiniani radził, żebyśmy obrali sobie św. Michała za swego patrona i oddawali mu cześć.

Jest on patronem opłatkarzy, radiologów, policji, służby bezpieczeństwa, szermierzy, szlifierzy, złotników i spadochroniarzy.
Cześć św. Michała Archanioła na ziemi będzie wzrastała w miarę zbliżania się czasów antychrysta. To właśnie on ze swoim anielskim wojskiem pokona po raz kolejny szatana jak kiedyś tego dokonał, zrzucając Lucyfera do piekła.

„29 IX. w dzień św. Michała Archanioła widziałam tego wodza przy sobie, który mi powiedział te słowa: Zlecił mi Pan, abym miał o tobie szczególne staranie. Wiedz, że jesteś nienawidzona przez zło, ale nie lękaj się. Któż jak Bóg! – I znikł. Jednak czuję jego obecność i pomoc.” (Dz. Faustyny 706)
Święto Michała Archanioła przypada dziś – pamiętajmy o modlitwie
AM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *