News will be here

13 stycznia odbył się bieg charytatywny dla Arka

W mroźne, sobotnie południe zapaleni biegacze zebrali się przy Zespole Szkół w Kietrzu by wspólnie pobiec dla Arka, radosnego i pełnego życzliwości uczestnika wielu imprez biegowych. Niestety obecnie cierpiącego na chorobę nowotworową. W biegu wystartowało aż 400 osób, chcących wesprzeć kolegę. Tego dnia zwycięzcą był każdy, kto pobiegł dla Arka.

Pośród uczestników nie mogło zabraknąć silnej drużyny EKO-OKNA RUNNERS. – Świetna impreza! Liczba osób biorących udział w biegu, zrobiła na mnie ogromne wrażenie mimo, że pogoda nie rozpieszczała. Oczywiście najważniejszy tego dnia był aspekt charytatywny i cieszę się, że mogliśmy pobiec dla Arka. To bardzo ważne, aby pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia. Mam nadzieję, że niedługo spotkamy się na trasie – powiedział Kamil Wollny z EKO-OKNA RUNNERS.

Kolejnym sportowcem EKO-OKNA RUNNERS, który przebiegł kietrzański bieg, był Michał Miczek. – Od początku postanowiliśmy, że w biegu weźmiemy udział bardzo liczną grupą. Finalnie było nas aż 20, co bardzo mnie ucieszyło. Chcemy pomagać, szczególnie jeżeli, tak jak w tym przypadku, chodzi o jednego z nas – biegacza, którego do niedawna mogliśmy spotkać na trasach różnych wydarzeń sportowych. To piękne, że mogliśmy wesprzeć Arka w jego „biegu życia” – mówił Michał Miczek z EKO-OKNA RUNNERS.

– Pamiętam, kiedy moja chora na nowotwór córka Wiktoria potrzebowała wsparcia, ludzie także zmobilizowali się i pomogli. W związku z tym, nie mogłem nie wziąć udziału w tak wspaniałym wydarzeniu, jakim był bieg dla Arka. Dzięki tej szczytnej inicjatywie mogłem na swój sposób odwdzięczyć się za wsparcie, jakie okazano mojemu dziecku. Mam nadzieję, że Arek wyzdrowieje i znów będzie mógł startować w zawodach – powiedział Rafał Józefiak, członek EKO-OKNA RUNNERS.

Już wkrótce kolejne wyzwanie przed biegaczami EKO-OKNA RUNNERS. W sobotę, 20 stycznia sportowcy wezmą udział w VI edycji Eko Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej. Celem spotkania jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy podnoszenia sprawności fizycznej oraz promocja uroków Ziemi Pietrowickiej. Tradycyjnie w trakcie imprezy odbędą się również mistrzostwa pracowników EKO-OKNA S.A. w biegu na 10 km.
Magdalena Matusik
Zdjęcie: EKO-OKNA RUNNERS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *