Otwierasz firmę? Sprawdź, co możesz wziąć w leasing!

Leasing jest stosowaną formą finansowania zakupu sprzętu przez połowę firm z sektora MŚP. Przedsiębiorstwa nabywają np.: samochody i maszyny. Jednak jest wiele innych przedmiotów, które można sfinansować dzięki leasingowi. W okresie letnim mogą to być np.: maszyny do lodów, kampery, skutery i rowery. Oto lista przygotowana przez EFL nietypowych rzeczy, które można wziąć w leasing z myślą o sezonie wakacyjnym.
Co można w takim wyleasingować? Odpowiedź brzmi: wszystko, co stanowi majątek ruchomy lub nieruchomość i jest przydatne do prowadzenia biznesu. Środki transportu, samochody użytkowe, wiatraki, maszyny rolnicze czy sprzęt budowlany i IT nikogo już nie dziwią. Jednak dziś lista przedmiotów, które można wziąć w leasing, jest znacznie dłuższa, wręcz nieograniczona. Co więcej, dzięki tej formie finansowania można też rozkręcić biznes wakacyjny. Wypożyczalnia sprzętu wodnego, place zabaw dla dzieci czy lodziarnia? Jasne! Wystarczy, że przedsiębiorca przedstawi nam swoje potrzeby, a my wspólnie z jego lub naszymi dostawcami sprzętu, zadbamy o sfinansowanie inwestycji – mówi Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

Rower klasyczny lub elektryczny
Tak jak w Rzymie czy Barcelonie królują skutery, tak w Amsterdamie czy Berlinie na ulicach roi się od rowerów. Tych nie brakuje również w polskich miastach. Coraz lepsza infrastruktura rowerowa powoduje, że wielu mieszkańców miast lub turystów przesiada się z samochodu czy autobusu na rower. Może warto więc otworzyć ich wypożyczalnię? Niezależnie od tego, czy myślisz o klasycznych czy tych elektrycznych, każdy możesz wyleasingować. Również ten, którym jako przedsiębiorca, będziesz codziennie dojeżdżać do swojego biura lub klientów.

Skuter wodny lub śnieżny
Na lato – wodny, zimą – śnieżny. Skutery, i to nie tylko te na dwóch kółkach, zdobywają serca Polaków. Nad morzem co kilkaset metrów znajdują się wypożyczalnie oferujące tego typu atrakcje, a zimą w górach też ich nie brakuje. Może warto więc pomyśleć o założeniu takiego biznesu? Choć koszt jednego skutera nie należy do najniższych, dzięki leasingowi nie odczujemy go, a w perspektywie długoterminowej inwestycja szybko się zwróci.

Budka na stoisko z łakociami
Letni festiwal nadmorski, święto wybranego miasta – na takich uroczystościach aż roi się od stoisk z łakociami zarówno dla najmłodszych jak i ich rodziców i dziadków. Zakup budki to często spory wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co więcej, w przypadku niektórych słodkości potrzebny jest dodatkowy sprzęt jak lodówki czy piece. Wszystko można wyleasingować.
TOP 10: pojemniki lub kontener na śmieci
Przegląd nietypowych rzeczy otwiera … kosz na śmieci. Niepozorny, ale jakże istotny przy każdej działalności gospodarczej. Szczególnie tej, która jest związana z utrzymaniem czystości plaż nadmorskich czy stref podczas letnich imprez. Niezależnie od tego, czy potrzebny jest jeden wielki kontener czy kilkaset mniejszych pojemników na śmieci, warto pomyśleć o leasingu. Dzięki temu kosze same będą na siebie pracowały, a gotówkę można przeznaczy na inny cel inwestycyjny.

Skuter
Po ulicach Rzymu, Barcelony czy Paryża jeździ już chyba więcej skuterów niż samochodów. W szczególności jest to popularny środek transportu wśród turystów, którzy masowo korzystają z wypożyczalni tego sprzętu. Również w Polsce skutery zyskują na znaczeniu, szczególnie w sezonie letnim. Chciałbyś otworzyć wypożyczalnię i potrzebujesz kilkanaście lub kilkadziesiąt skuterów? W leasingu przez wakacje same na siebie zarobią. Co więcej, możesz też wziąć w leasing skuter, który będzie twoim środkiem transportu w ramach prowadzonej działalności.

Maszyna do lodów
Jak wakacje, to oczywiście lody. Włoskie, gałkowe czy naturalne, które od kilku lat robią furorę, Niezależnie jednak od rodzaju, do przygotowania każdego z nich konieczny jest odpowiedni sprzęt. Nie obejdzie też się bez lodówki czy zamrażarki, w której będą przechowywane desery. Każdą z tych rzeczy można nabyć w leasingu.

Symulator lotów samolotem np. Boeingiem
Symulator – chyba każde dziecko choć raz w życiu do takiego wsiadło, żeby poczuć się, jak to jest w kosmosie lub lecąc samolotem. Takie wyposażenie to bardzo poważny koszt, jednak tu z pomocą przychodzi leasing. Dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób nie tylko zakupisz sprzęt, lecz także wymienisz zużyty na bardziej nowoczesny, zgodny z obecnymi trendami.

Plac zabaw dla dzieci i dmuchane zjeżdżalnie
Chcesz prowadzić wesołe miasteczko podczas eventów miejskich lub na plaży? Potrzebujesz do tego kilku ciekawych atrakcji dla najmłodszych, które jednak okazują się sporym jednorazowym kosztem. Nie ma problemu. Dmuchane zjeżdżalnie i zamki czy mobilne place zabaw można też śmiało wyleasingować.

Kamper lub przyczepa turystyczna
Na ulicach polskich miast, w nadmorskich lub mazurskich miejscowościach, coraz częściej zastaje nas widok jeżdżących domków. To nic innego jak kampery lub przyczepy turystyczne, dzięki którymi turyści mogą przemieszczać się z całym swoim bagażem i noclegiem. Nie każdego stać na zakup takiego sprzętu, więc coraz więcej Polaków czy turystów z zagranicy decyduje się na wynajem. Dlatego świetnym pomysłem okazuje się otwarcie biznesu z wypożyczalnią przyczep czy kamperów. Można je śmiało wziąć w leasing.

Łódź motorowa lub jacht żaglowy
Łodzie motorowe czy jachty żaglowe to coraz częstszy widok nad morzem czy polskimi jeziorami. Najczęściej ich zakup wiąże się z bardzo dużym wydatkiem – nawet kilkaset tysięcy złotych. Nie trzeba jednak sięgać do własnej kieszeni, warto pomyśleć o leasingu.

Maja Lidke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *