Wakacyjne ceny wyjazdów na wyspy

Wybierając się na urlop potrzebujemy słońca, plaży i egzotycznej roślinności np. palm. Tego typu wyjazdy są kosztowne. Przeglądamy w Internecie oferty, poszukując atrakcyjnej cenowo. Niestety to zajmuje wiele czasu. Warto skorzystać z porównywarki noclegów – HomeToGo.
Porównała ona ceny na najpopularniejszych europejskich wyspach w niemal 1 mln domach i apartamentach (dla maksymalnie 4 osób). Przygotowała także przekrojowy Wakacyjny Indeks Cen. W zestawieniu są ujęte różnice cen między najdroższymi i najtańszymi wyspami oraz dodatkowe informacje na temat cen lotów, lokalnych posiłków czy kosztu wynajęcia auta.

Z indeksu wynika, że Baleary są blisko 8 razy droższe niż Wyspy Kanaryjskie. Najlepsze ceny noclegów znajdziemy na Teneryfie, Maderze oraz chorwackich wyspach Hvar i Krk. Na portugalskiej Maderze tydzień wakacji wraz z przelotem dla jednej osoby wyniesie średnio 2 167 zł, podczas gdy podobny urlop na Mykonos w Grecji to koszt aż 7 910 zł. Tak duża różnica cen w obu lokalizacjach pokazuje, że warto przyjrzeć się bliżej kierunkom i szczegółowym cenom planując wakacyjny wyjazd latem 2018 roku.

Najtańsze wyspy na lato 2018 (przeciętna cena noclegu dla 4 osób za noc)
Madera (Makronezja, Portugalia) 374 zł
Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania) 386 zł
Krk (Chorwacja) 403 zł

Najdroższe wyspy na lato 2018 (przeciętna cena noclegu dla 4 osób za noc)

Mykonos (Cyklady, Grecja) 3 906 zł
Ibiza (Baleary, Hiszpania) 3 020 zł
Formentera (Baleary, Hiszpania) 2 768 zł

Sardynia, Ischia i Elba w sezonie drożeją najszybciej
Podczas wakacji w większości wyspiarskich lokalizacji ceny rosną. Warto jednak wiedzieć, gdzie w tym roku ceny zmieniają się nieznacznie, a gdzie należy przygotować się na prawie dwukrotny ich wzrost pomiędzy czerwcem i sierpniem. Tego lata, najbardziej drożejącymi lokalizacjami są włoskie wyspy: Sardynia, Ischia oraz Elba, na których w sierpniu będzie drożej o średnio 75%. Znacząco droższa w szczycie sezonu będzie również Minorka (65,5% drożej), Korsyka (58% drożej) i Capri (56% drożej). Co więcej, noclegi na aż 18 z 28 zbadanych wysp będą droższe co najmniej o 20% w przypadku rezerwacji na sierpień.

Lanzarote marzeniem łowców okazji w szczycie sezonu
Jednak nawet w najgorętszym punkcie sezonu, łowcy okazji znajdą kierunki w świetnej cenie. Zaskakująco, warto wybrać tropikalne wręcz Lanzarote położone w pobliżu Zwrotnika Raka w sezonie wysokim, gdyż w przeciwieństwie do większości wakacyjnych destynacji, cena noclegów w sierpniu jest tu niższa o 15% w stosunku do czerwca i wynosi średnio 571 zł za dobę w domu lub apartamencie dla 4 osób. Dodatkowo można tu liczyć na świetną pogodę – średnią dobową temperaturę powietrza na poziomie 24°C, brak opadów oraz orzeźwiającą bryzę Oceanu Atlantyckiego. Natomiast dla osób, które nie chcą martwić się o zmiany cen, warto zwrócić uwagę na Cypr. Przez całe lato średnia cena noclegów utrzymuje się tu na stałym poziomie około 596 zł za nocleg dla 4 osób. W ramach bonusu amatorzy morskich kąpieli zastaną tu wyjątkowo ciepłe w tym miejscu Morze Śródziemne o średniej temperaturze 26,5°C.

Pełne zestawienie Wakacyjnego Indeksu Cen znajduje się na stronie internetowej: https://www.hometogo.pl/media/wakacyjny-indeks-cen/. Bierze ono pod lupę 28 europejskich wysp uwzględniając koszt biletów lotniczych z Warszawy do każdej z lokalizacji, noclegi, koszt wynajmu auta wraz z ceną lokalnego posiłku i oraz butelki piwa. Dodatkowo przeanalizowaliśmy zmiany cen w miesiącach letnich oraz temperaturę wody i powietrza, aby jak najbardziej ułatwić zadanie wszystkim poszukującym swojego idealnego miejsca na tegoroczne wakacje.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *