Kiedy można trafić do Krajowego Rejestru Długów?

Jak wypisać się z rejestru KRD BIG?

Krajowy Rejestr Długów ma już 15 lat. Od 2003 roku udostępnia informacje o sytuacji finansowej Polaków i firm działających na polskim rynku. W bazie jest aż 2,71 mln niesolidnych płatników.
Do KRD trafiają konsumenci i przedsiębiorcy, którzy nie płacą za faktury, raty kredytów, pożyczek, rachunki za prąd, telefon, telewizję, przejazdy komunikacją czy alimenty. Osoby fizyczne trafiają za drobną zaległość – 200 złotych, a firmy – 500 zł.

Wierzyciele wysyłają dłużnikowi wezwanie do zapłaty, a jeśli to nie pomoże, po 30 dniach mogą wpisać niesolidnego konsumenta lub przedsiębiorcę do bazy danych KRD. Pozwala na to Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, w oparciu o którą działają BIG-i.

Zadłużenie Polaków rośnie z roku na rok. Obecnie w Krajowym Rejestrze Długów widnieje ponad 2,71 mln dłużników, którzy nie zapłacili łącznie 52,8 mld złotych. Za zdecydowaną większością tego długu stoją konsumenci. W naszej bazie danych widnieje 2,47 mln osób fizycznych, którzy zwlekają z zapłatą 44,16 mld złotych. Pozostała część łącznego zadłużenia to zobowiązania niespłacone przed właścicieli firm, z sektora MŚP i dużych koncernów. W sumie ponad 240 tys. przedsiębiorców ma łączny dług o wartości 8,64 mld złotych– mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Krajowy Rejestr Długów to nie tylko największa baza dłużników, ale też rzetelny informator dla firm – dba o wiarygodność płatniczą konsumentów i przedsiębiorców. Jest to możliwe dzięki raportom, które pozwalają dowiedzieć się, czy sprawdzana firma lub osoba fizyczna nie zalega z płatnościami. Dostęp do informacji gospodarczych umożliwia przedsiębiorcom prześwietlenie obecnego lub potencjalnego kontrahenta i zdecydowanie, czy warto wchodzić z nim w interesy. Z kolei osobie fizycznej pozwala sprawdzić biuro podróży przed wyjazdem na wakacje czy dewelopera przed kupnem mieszkania.

Dzięki dostępowi do informacji gospodarczych na temat konkretnego konsumenta lub przedsiębiorstwa, a także możliwości dopisania dłużnika, za pośrednictwem Krajowego Rejestru Długów właścicielom firm i osobom fizycznym w ciągu 15 lat udało się odzyskać łącznie 65,56 mld złotych.

Wyjściem dla osób uwikłanych w długi jest zwrócenie się do prawnika, który przeprowadzi analizę dokumentów i zaproponuje najlepszą metodę oddłużenia, umorzenia w części lub całości. W ten sposób można pozbyć się problemu.

Jeśli jesteś w takie sytuacji śmiało możesz zgłosić swoją sprawę na stronie: http://stopwindykacji.prawnik20.pl/h0KVf4
Prawnik zaproponuje Ci najlepsze rozwiązanie, po analizie dokumentów.

Staniesz się znów wiarygodnym klientem dla firm i instytucji finansowych
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *