Startup – pomysł na biznes, plan- działanie

Prowadzenie własnej działalności jest dla osób zdecydowanych, z pomysłami, pracowitych i zdyscyplinowanych. Same chęci nie wystarczą. Praca w swojej firmie wymaga nie lada wysiłku.

Na początku jest zawsze pomysł, ale zaraz za nim pojawia się plan i sposób jego realizacji.

Jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzinie, odkryłeś niszę

na rynku, stworzyłeś aplikację lub opatentowałeś produkt, to wiesz czym będziesz się zajmował. Trudniej jest kiedy chcesz otworzyć biznes, ale nie możesz się zdecydować jaki rodzaj działalności wybrać. Zastanów się co lubisz robić, w czym czułbyś się najlepiej, jakie produkty lub usługi chciałbyś sprzedawać. Istotne jest do jakiej grupy odbiorców będziesz docierał ze swoją ofertą i jak zamierzasz promować swoją firmę. Wybierz takie produkty lub usługi, które będziesz potrafił sprzedawać. Przede wszystkim musisz je dobrze znać. Zbadaj rynek na którym chcesz działać i swoją konkurencję.

na rynku, stworzyłeś aplikację lub opatentowałeś produkt, to wiesz czym będziesz się zajmował. Trudniej jest kiedy chcesz otworzyć biznes, ale nie możesz się zdecydować jaki rodzaj działalności wybrać. Zastanów się co lubisz robić, w czym czułbyś się najlepiej, jakie

produkty lub usługi chciałbyś sprzedawać. Istotne jest do jakiej grupy odbiorców będziesz docierał ze swoją ofertą i jak zamierzasz promować swoją firmę. Wybierz takie produkty lub usługi, które będziesz potrafił sprzedawać. Przede wszystkim musisz je dobrze znać. Zbadaj rynek na którym chcesz działać i swoją konkurencję.

Pasja
Rób to co kochasz, bo inaczej trudno Ci będzie prowadzić działalność. Jeśli jednak próbujesz swoich sił w czymś nowatorskim, czego wcześniej nie robiłeś, musisz to polubić. Wzbogacaj swoją wiedzę, bo to Twoja szansa na sukces.  

Jeśli ze swojej pracy będziesz czerpał radość, to przyciągniesz do siebie klientów. Nie ma znaczenia jaki produkt będziesz sprzedawał, bo zasada jest zawsze taka sama. Musisz się  zaangażować, dodać emocje i przekonanie, że to co oferujesz, jest ludziom potrzebne. Musisz „czuć” swój produkt/usługę. Wiedząc, że Twoja produkcja lub sprzedaż jest strzałem w dziesiątkę, to zacznij pasjonować się tym co robisz. Wówczas nie wypalisz się zawodowo.

Z sercem do biznesu
Podchodź do biznesu z sercem, nie mechanicznie. Rozmawiaj z klientami jak z przyjaciółmi.  Nie traktuj klienta tylko jako źródło dochodu. Nie wciskaj mu tego czego nie potrzebuje, bo nie będzie od Ciebie odbierał telefonów. Nie liczy się to czego Ty chcesz, ale klient.

Wsłuchuj się w problemy ludzi.  

Pomysł
Najważniejszy jest pomysł. Jeśli nie „wpadłeś” na nic oryginalnego, możesz pomyśleć jak udoskonalić funkcjonujący już na rynku biznes. W poradniku MARKETING DLA POCZĄTKUJĄCEJ FIRMY, podpowiadamy jak to zrobić. W jednym z rozdziałów naszego ebooka – przedstawiamy nie tylko ponad 30

pomysłów na własną działalność, ale doradzamy lokalizację, ofertę i metody docierania do klientów oraz sposób promocji. Każdy biznes omawiamy. Jeśli chcesz działać na lokalnym rynku to pamiętaj, że odbiorców musi być stać na Twoje produkty lub usługi. Jeśli otworzysz firmę w miejscu, gdzie ruch będzie niewielki, zwiększą się Twoje koszty na reklamę. Wybierając formę promocji przemyśl, czy będzie skuteczna dla Twojej grupy klientów. Wśród standardowych propozycji opisaliśmy kilka nowatorskich pomysłów.

Przemyśl czy bardziej opłacalna będzie działalność w sieci, czy na lokalnym rynku. Prowadząc firmę jedynie w Internecie nie ponosisz wysokich kosztów, ale jest większa konkurencja. Jeśli połączysz działalność offline i online, biznes będzie rozwijał się zdecydowanie szybciej.

Jeśli nastawiasz się, że w Internecie znajdziesz firmę, która wypozycjonuje Twoją stronę, to najpierw sprawdź efekty oferenta. Nie rób nic pochopnie, bo możesz stracić pieniądze. W poradniku MARKETING DLA POCZĄTKUJĄCEJ FIRMY, podpowiadamy jak możesz to zrobić we własnym zakresie, nie wydając ani złotówki.
SK

3 Comments

 1. Łukasz

  Nie wiem dlaczego ale startupy kojarzą mi się z szybkim wybiciem i szybkim upadkiem :))
  Powstaje tego bardzo dużo, jednak nie wszystko jest strzałem w 10tke

  1. Aneta Malanowska

   To zależy od pomysłu. Nie każdy startup ma szansę przetrwania na rynku. Trzeba mieć przede wszystkim plan i go konsekwencje realizować. Same pieniądze nie wystarczą

 2. Michał

  Super wpis !
  W startup’ie najważniejsza jest chęć, pomysł oraz realizacja tego pomysłu. Bez tego ciężko jest przetrwać na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *