Jak pokonać zmęczenie?

Zmęczenie jest naszym wrogiem. Szczególnie, gdy jesteśmy w pracy, mamy wieczorem zlecenie do wykonania lub nasz niemowlak nie chce zasnąć. Co zrobić jeśli oczy nam się zamykają i nie mamy siły ręką ruszyć?

Sposoby na zmęczenie:
-krótka drzemka,
-ćwiczenia, mały relaks, spacer,
-kąpiel pobudzająca, masaż łydek, podudzi i karku,
-kawa, mocna herbata, 2-3 szklanki wody przegotowanej,
-czekolada, kakao, sok pomidorowy z oregano,
-owoc i szklanka soku z witaminą C,
-wdychajmy olejek tymiankowy,
-sięgnijmy po magnez i suplementy.
Jeśli nie możemy udać się na krótki spacer, wyjdźmy na balkon lub stańmy w oknie przez kilkanaście minut. Zapalmy też mocniejsze światło, żeby rozjaśnić pomieszczenie.

Przyczyn zmęczenia jest wiele. Kiedy brakuje nam energii z przepracowania, musimy się wyspać. Nie ma nic lepszego od zdrowego snu. Połóżmy się około 23:00 do łóżka, w wywietrzonym pokoju, wyciszmy telefon i wyłączmy telewizor. Brak energii często wynika też z braku witamin i minerałów. Nasz organizm wtedy o tym przypomina.

Jeśli czujemy się wiecznie zmęczeni, powinniśmy udać się do lekarza. Niekiedy brak energii bywa początkiem poważnej choroby.

Nie przemęczajmy organizmu. Nikt nie jest z żelaza. Jeśli praca zawodowa nas stresuje, mamy nadmiar obowiązków, zacznijmy szukać nowej.

Mając niemowlę, które nie śpi całymi nocami, ustalmy mu stałe godziny snu. Jeśli mimo to budzi się w nocy, powinniśmy wieczorem wymęczyć go zabawą. Dzieci mają spore pokłady energii. Bywa, że z nocy robią sobie dzień. Znajdźmy sposób, żeby dziecko zaczęło przesypiać noce.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *