Jak pozbyć się oznak starzenia?

Możesz czuć się młodo, ale Twoje ciało sygnalizuje, że młody wygląd nie jest dany na zawsze. Co powinnaś zrobić? Obserwować i reagować.
Pierwszy sygnał – zmarszczki mimiczne
Nie panikuj. Zmarszczki mimiczne nie oznaczają jeszcze, że proces starzenia ruszył na dobre (to zadzieje się w okolicy czterdziestki), ale! Po 25 roku życia rozpoczyna się tak zwany wewnętrzny proces starzenia, jego poważnych skutków jeszcze nie dostrzegamy. O tym, że to już ten moment, mogą informować właśnie zmarszczki mimiczne, czyli kurze łapki, lwia zmarszczka, poziome linie na czole. Wprawdzie ich bezpośrednią przyczyną jest bogata mimika, ale to, że zagniecenia utrwalają się oznacza, że skóra powoli traci elastyczność i jędrność.

Porada – potraktuj pojawienie się zmarszczek mimicznych jako sygnał od twojej skóry, która chce Ci powiedzieć, że powinnaś zadbać o siebie intensywniej! Przyłóż się do codziennej pielęgnacji (pod żadnym pozorem nie kładź się do łóżka, bez uprzedniego zmycia makijażu!), postaw na dobre preparaty zawierające porządną dawkę antyoksydantów oraz kwas hialuronowy, spróbuj masażu, który rozluźnia mięśnie, wygładza zmarszczki i pobudza skórę. I nie wychodź z domu bez posmarowania twarzy kremem z wysokim filtrem. Możesz szybko i skutecznie pozbyć się zmarszczek mimicznych, stosując botoks. Popularne w są te metody podawania toksyny, które gwarantują efekt naturalny to mezobotoks i Baby Botox.

Starzenie się ma twarz chomika
Tak potocznie nazywa się efekt opadających policzków. Z wiekiem elastyna i kolagen, które gwarantują skórze elastyczność i sprężystość, ulegają degradacji i jednocześnie spada ich biologiczna produkcja. Skóra traci jędrność, a grawitacja ciągnie ją w dół.  „Chomiki” nadają twarzy smutnego wyrazu i sprawiają, że owal traci młodzieńczy kształt, twarz nabiera kształtu kwadratu, co daleko odbiega od symbolu młodości, czyli kształtu litery V.

Porada – nie tyle zmarszczki, co właśnie utrata jędrności skóry i objętości sprawia, że wyglądasz na starszą. Musisz więc popracować nad pobudzeniem skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Rewelacyjnie działają metody polegające na tworzeniu w skórze, w sposób kontrolowany, mikrouszkodzeń (Dermapen, laserowy resurfacing), które mobilizują skórę do wytworzenia nowej, młodej tkanki. Skóra jest grubsza, bardziej elastyczna, dzięki czemu wraca na swoje miejsce. Świetne efekty poprawienia owalu i zlikwidowania niechcianych chomików dają też wypełniacze na bazie naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego. Jedno jest pewne, to moment, w którym musisz przestać liczyć jedynie na kremy przeciwzmarszczkowe. Zmiana przyzwyczajeń, zdrowa dieta, picie dużych ilości wody i regularne wizyty w profesjonalnym gabinecie to gwarancja zachowania młodego wyglądu na dłużej.

Zmarszczki senne i test guzika
Przychodzi taki moment w życiu kobiety, że odciśnięty na twarzy guzik widoczny jest kilka godzin. – To znak, że skórze zaczyna brakować jędrności i elastyczności. Poddana naciskowi, coraz wolniej wraca do swojej formy.  Kolejnym „etapem” są zmarszczki senne, powstają one u osób śpiących na brzuchu lub na boku. Gdy skórę, która traci jędrność, poddajemy silnemu naciskowi, w tym przypadku twarzy na poduszkę, tworzą się i utrwalają zmarszczki. – To tak zwane zmarszczki senne, bardzo łatwo je rozpoznać, ponieważ najczęściej są niesymetryczne, np. na jednym policzku i dość nietypowe, bo nie wynikają z grawitacji, ani z mimiki.

Porada – nie jest to łatwe, ale do wyćwiczenia: naucz się spać na plecach, to najbezpieczniejsza dla skóry pozycja. Możesz też mienić poduszkę na specjalną poduszkę, która minimalizuje nacisk twarzy na poduszkę i jednocześnie poprawia jakość snu. Powinnaś też zadziałać na skórę i przywrócić jej jędrność. Można to zrobić szybko i bezinwazyjnie metodą, która wykorzystuje podczerwone promieniowanie IR. Przy użyciu specjalnej głowicy, przykładanej do skóry rozgrzewa się jej głębokie warstwy, to powoduje szybkie obkurczenie, rozluźnionych z wiekiem włókien kolagenowych. W efekcie skóra jest odporniejsza na nacisk, a przy okazji owal wygląda na młodszy.

Skrzydła dojrzałego motyla
Wraz z upływającym czasem nie tylko skóra na twarzy ma problem w utrzymaniu jędrności. Na pierwszy ogień najczęściej idą ramiona, ponieważ skóra w tym miejscu jest cieńsza. Ten falujący przy każdym ruchu nadmiar skóry w okolicy bicepsów, to zmora kobiet 45+ i osób, które szybko straciły na wadze.

Porada – Twoja skóra potrzebuje składników aktywnych. Nie wystarczą balsamy i kremy, ponieważ zawarte w nich składniki nie wnikną w głąb skóry w takich ilościach, w jakich są potrzebne. Mezoterapia igłowa ramion może znacznie poprawić twoją sytuację i sprawić, że skrzydła motyla będą mniej widoczne. Zdarza się jednak, że przeciw motylkowej dolegliwości wytaczamy większe działa. Wprowadzenie nic liftingujących daje zwiotczałej skórze rusztowanie, ramiona są wymodelowane, a skóra widocznie ujędrniona.

I nie zapominaj o ćwiczeniach! Dobra kondycja fizyczna przekłada się na wygląd Twojej skóry – dr Agnieszka Bliżanowska specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *