News will be here

Wielkanoc bez zbędnej bieganiny

Święta Wielkanocne nie są tak atrakcyjne jak Boże Narodzenie, ale są pięknym czasem. Choinki i bombki zastępują palmy i pisanki. Musisz się do nich przygotować podobnie jak do Bożego Narodzenia. 
Jak to mądrze zrobić?

Ach te porządki
Każde święta kojarzą się z gruntownym sprzątaniem naszych mieszkań i domów. Mycie okien, gruntowne sprzątanie wszystkich pomieszczeń,trzepanie dywanów, mycie naczyń schowanych na specjalne okazje i inne podobne czynności czekają na każdą gospodynię domową. Wygrywają walkę z pracami domowymi, kiedy rozłożą sobie prace na kilka dni i wykonują je sukcesywnie. Dobrze jak domownicy pomagają w porządkach. Do Wielkanocy jeszcze 2 dni, warto zaangażować do pomocy dzieci. ta Do sprzątania warto także zaprosić swoich najbliższych. Dzieci mogą posprzątać swoje pokoje a mąż umyć okna czy wytrzepać dywan.

Zakupy przedświąteczne
Warto przemyśleć zakupy, żeby nie chodzić kilka razy do sklepu. Świetnie sprawdza się zrobienie listy. Większość z nas większe zakupy ma już za sobą, ale osoby zostawiające wszystko na ostatnią chwilę, powinny wybrać się do sklepu z notatnikiem. Warto spisywać potrzebne produkty działami, żeby o niczym nie zapomnieć i uniknąć długich kolejek przy kasach. Dobrze jest zapytać drugiej osoby co jeszcze jest potrzebne.

Gotowanie potraw wielkanocnych
Pomoc domowników jest bezcenna także przy gotowaniu. Należy zachować umiarkowany spokój i rozłożyć sobie pracę w kuchni. Ważne, żeby jeden drugiemu nie przeszkadzał.  Odpowiedni podział obowiązków przyspieszy przygotowanie dań. Dzieci chętnie pomagają przy pieczeniu ciasta, warto dać im zajęcie. Krojenie warzyw i do sałatki można zostawić na koniec, kiedy główne dania będą przyrządzone. Ważne, żeby gospodyni nie musiała smażyć i obierać ziemniaków w Niedzielę Wielkanocną.

Świąteczne ozdoby i pisanki
Do świątecznych ozdób najlepiej wykorzystać młode, zielone gałązki, wierzbowe witki z baziami, rzeżuchę, młodą trawę lub zboże i oczywiście pisanki. Jeśli ozdoby mają przetrwać nieco dłużej zamiast typowej pisanki możesz pomalować wydmuszkę. Będzie pięknie prezentowała się zawieszona na gałązkach lub ułożona w zielonej trawie. Oczywiście żadna Wielkanoc nie obędzie się bez świątecznych pisanek. Można je ozdobić na różne sposoby. Najlepiej jeśli do pracy zasiada się całą rodziną wówczas każdy ma swój pomysł jak zrobić pisanki.

Święta
W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień. Świąteczny stół jest pięknie nakryty, a wszędzie wokoło można znaleźć barwne jajka. W Polsce Wielkanoc trwa dwa dni, warto w tym czasie odpocząć w gronie rodzinnym. Jeśli tylko pogoda sprzyja należy wybrać się na spacer, aby zobaczyć świąteczne dekoracje, których co prawda jest mniej niż w Boże Narodzenie, ale te, które są zachwycą każdego.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *