Jak odnowić stare meble?

Zamiast wyrzucać stare meble zawsze można je odnowić. Wykorzystując farbę, taśmę i tapetę możemy zrobić ładne i ciekawe niczym nowe szafki.
renowacja-mebliKomodę, biurko a nawet regał możemy umalować na biały, kremowy lub błękitny kolor. Posłużą nam jeszcze długi czas.  Jeśli meble są jedynie zniszczone: zarysowane lub obdrapane to po odnowieniu będą wyglądały jak nowe.

Od czego zacząć?
Najpierw musimy wymierzyć i zastanowić się jak ma wyglądać szafka, którą chcemy odnowić.
Mając wymiary, farbę i tapetę zaczynamy renowację. Zawsze wycinamy o kilka centymetrów więcej niż wymiar drzwiczek, blatu czy szuflad. Odkręcamy uchwyty, gałki, gdyż nie będą pasowały do nowego wyglądu.
Zniszczoną szafkę musimy doczyścić papierem ściernym. Róbmy to dokładnie, żebyśmy nie musieli poprawiać nierówności..

Najpierw musimy wymalować boki i wybrane części ładnym kolorem pasującym do wnętrza.  Malujemy dwukrotnie, żebyśmy mieli pewność, że osiągniemy oczekiwany efekt. miara  Wycięte fragmenty tapety przyklejamy na szafkę. Róbmy to niezwykle starannie i na bieżąco wygładzajmy nierówności. Nadmiar tapety kleimy na krawędzie mebli.  Pamiętajmy, żeby dobrze posmarować klejem.

Do gotowej szafki przykręcamy nowe uchwyty.
Możemy mebel odnowić samą farbą np. satynową.

Warto odnowić stare zniszczone meble lub tylko pojedyncze szafki w pokoju, kuchni lub przedpokoju. Pomieszczenie mieszkalne nabierze świeżości.

Odmienimy nasze mieszkanie i uzyskamy takie meble jakich nie kupimy w żadnym sklepie, nawet stylowe. Przy okazji zaoszczędzimy sporo pieniędzy i będziemy mieli satysfakcję. Jeśli meble są jedynie zniszczone na zewnątrz, a jesteśmy z nich zadowoleni, bo są np. pojemne w środku, po co się ich pozbywać.  Wiele firm zajmuje się tego typu usługami i nie narzekają na brak klientów.
arka

2 Comments

  1. ineka

    Mam bejcę Vidaron, a myślę, czy nie lepiej byłoby meble drewniane zabezpieczyć właśnie lakierem. Bo chyba powinno być tak, że jedno po drugim najlepiej stosować.

  2. onik

    używam Vidaronu – moim zdaniem na tle innych lakierów na drewno wyróżnia się jednak na plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *