News will be here

Szkoły nagrodzone w programie „Koloratorium”

W pierwszej ogólnopolskiej edycji programu „Koloratorium” – projekt Śnieżki, wzięło udział ponad 100 placówek szkolnych, ale do końcowego etapu zakwalifikowały się tylko te, które zdobyły największą liczbę punktów. 22 maja ogłoszono wyniki.
Kreatywne zmagania uczniów, którzy wspierani byli przez nauczycieli, zakończyły się wielkim, filmowym finałem. Wyłoniono 11 zwycięskich szkół, które w nagrodę otrzymają pracownie marzeń.
Projekt „Koloratorium” FFiL Śnieżki SA, zainteresował wiele szkół. Uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali wyznaczone zadania i  zdobywali punkty zliczające się do wspólnej puli danej placówki. Uczestnicy projektu wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, naukę połączyli z zabawą. Okazało się, że lekcje chemii i biologii mogą być pasjonujące oraz pełne ciekawych odkryć.

Pierwszy etap „Koloratorium” zakończył się 22 marca 2019 roku. Do wielkiego finału awansowały 33 szkoły z najwyższą ilością punktów. W drugim etapie ich zadaniem było zrealizowanie krótkiego filmu przedstawiającego temat „Związki z przyrodą”. Uczniowie, przy wsparciu swoich nauczycieli, przygotowali inspirujące nagrania, udowadniając przy tym, że chemia i biologia towarzyszą nam wszędzie i stanowią bardzo ważną część naszego codziennego życia. Wybór zwycięzców nie był więc łatwy, a jury brało pod uwagę m.in. kreatywność i spójność całej kompozycji.

Po długich obradach – 22 maja wyłoniono 11 zwycięskich placówek. Już wkrótce pojawią się w nich nowoczesne, profesjonalnie wyposażone mini laboratoria od Śnieżki o wartości 30 000 zł, 15 000 zł oraz 10 000 zł – w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy laureaci programu otrzymają również produkty Śnieżki na remont swoich pracowni.

Trzy filmy konkursowe, które najbardziej urzekły jury i zajęły najwyższe miejsca, zostały zrealizowane przez uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach i Szkoły Podstawowej Jana III Sobieskiego w Zbiersku. – Jako jurorzy od kilku już lat oceniający prace w konkursach Śnieżki, chcielibyśmy podkreślić, że tegoroczna edycja „Koloratorium” bardzo pozytywnie zaskoczyła nas kreatywnością i dbałością o spójność przekazu. Bardzo cieszymy się, że w finale pojawiły się filmy, które – czasami idąc nieco pod prąd – pokazały naukowe tematy w formie lekkiej i ciekawej dla odbiorcy historii, niejednokrotnie doskonale budując w swoich przekazach emocje. Każdy z finałowych filmów to ogrom pracy i zaangażowanie, co bardzo doceniamy. Dlatego też wszystkim szkołom, które przygotowały swoje dzieła należą się ogromne gratulacje. Wiemy jak wiele pracy i wysiłku wymaga wykonanie takich produkcjii chylimy czoła przed wszystkimi nauczycielami, uczniami i rodzicami, którzy podjęli to wyzwanie – mówi jedna z jurorek konkursu, Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

11 zwycięskich szkół podstawowych ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”:
Miejsca 1-3
30 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach
Szkoła Podstawowa Jana III Sobieskiego w Zbiersku

Miejsca 4-6
15 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:
Szkoła Podstawowa w Czarnej Wsi Kościelnej
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej
Publiczna Szkoła Podstawowa w Paszczynie

Miejsca 7-11
10 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Dzierżona w Karłowicach
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kłoczewie
Szkoła Podstawowa w Perłach
Szkoła Podstawowa w Sudragach

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac konkursowych i śledzenia dalszego przebiegu programu na FanPage „Koloratorium” na Facebooku i na stronie internetowej: https://koloratorium.pl
Melania Wojas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *