News will be here

Nagrody w konkursie Akademii Uwielbiam rozdane

Nagrodą główną w ogólnopolskim konkursie programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam, były warsztaty prowadzone przez eksperta kulinarnego – Michała Magiel Myszkiewicza. Uczniowie 3 szkół podstawowych wzięli w nich udział.
W czasie warsztatów młodzi ludzie poznali tajniki sztuki kulinarnej, otrzymali upominki, a szkoła natomiast dostała bony podarunkowe.
W tegorocznej edycji Akademii Uwielbiam brało udział ponad 160 000 uczniów z całej Polski. Wśród uczniów z województwa małopolskiego i dolnośląskiego jury przyznało nagrody główne.

Wśród zwycięzców znalazła się klasa ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku, która zgłosiła przepis na łososia w szpinakowym penne z sosem chrzanowym, Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Osieku, która zwycięstwo zapewniła sobie królem soczewicy, czyli zdrowym burgerem oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie, której uczniowie przygotowali wyjątkowy przepis na canelloni z warzywnym leczo z filetem polanym sosem tzatziki.

Sam pomysł jak i kreatywne wykorzystanie produktów zasłużyły na nagrodę główną– cieszy nas, że uczniowie zainspirowali się i skorzystali z wiedzy, która została przekazana podczas zajęć Akademii Uwielbiam. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat zdobywać umiejętności na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, gotowania i niemarnowania żywności, które zaowocują właściwymi nawykami. Celem programu jest przede wszystkim inspirowanie w odkrywaniu swoich możliwości i kulinarnych oraz zachęcanie do samodzielnego gotowani– mówi Magdalena Chrapla – Manager ds. Społecznej Odpowiedzialności firmy Grupy Maspex.

Podczas finałowych warsztatów uczniowie zostali podzieleni na trzy stanowiska. Każda grupa przygotowała dwa przepisy: danie główne i deser lub przekąskę. Profesjonalnych porad i instrukcji udzielił kucharz – Michał Magiel Myszkiewicz.Do przygotowania były między dania makaronowe tj. makaron spaghetti z kurczakiem, cukinią i pesto, makaron pióra ze szparagami oraz sałatka
z wędzonym łososiem. Na deser uczniowie przygotowali trufle czekoladowe i okazały tort naleśnikowy, który był idealnym zakończeniem pysznego poczęstunku.

Wszyscy uczestnicy warsztatów dostali nagrody: uczniowie paczki z produktami Lubella, Krakus, Łowicz, Kotlin, DecoMorreno, szkoły bony o wartości 1500 zł, a nauczyciele vouchery do sieci salonów EMPIK o wartości 700 zł. Dodatkową nagrodę za największą liczbę zgłoszeń w konkursie zdobyła grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie.

Prosto do dobrych nawyków
Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów
w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. W tym roku organizatorzy poszli jednak o krok dalej i poszerzyli zakres tematyczny programu. Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzieli się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie. Akademia Uwielbiam uczy także prawidłowych nawyków związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków. Uczestnicy programu dowiedzieli się także jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywa aktywność fizyczna.

Kolejna edycja już za rok! www.akademiauwielbiam.pl
Przepisy od Akademii Uwielbiam na www.uwielbiam.pl
Adela Parchimowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *