News will be here

Przydatne akcesoria sportowe

Nowoczesne akcesoria i zaawansowany sprzęt do ćwiczeń, sprawiają, że sport jest zarówno przyjemniejszy jak i bezpieczniejszy. Obecnie na rynku są dostępne rozmaite produkty, które tworzone są z myślą o profesjonalistach i amatorach. Które z nich są przydatne i skuteczne.
Dyscypliną, która od kilku lat ma liczne grono hobbystów jest bieganie. Powodem sympatii do tego sportu jest zapewne niewielka potrzeba wyposażania się w akcesoria i ogromna satysfakcja z pokonywanych dystansów na własnych nogach. Wystarczy tylko wygodne sportowe obuwie, bawełniana koszulka, para dresów i można rozpocząć swoją przygodę. Nie oznacza to jednak, że dla biegaczy nie stworzono do tej pory dodatkowych gadżetów – wręcz odwrotnie! Na półkach w specjalistycznych sklepach dostępne są zegarki mierzące tętno i liczące pokonywany dystans, obuwie dostosowane do nawierzchni asfaltowej lub do biegów terenowych.

Takie obuwie można dobrać nawet ze względu na podbicie oraz sposób poruszania stopy w trakcie biegu. Nie tylko maratończycy i sprinterzy mają z czego wybierać. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem nowego roweru, to z pewnością wiesz jak szeroki asortyment może oferować zaledwie jeden producent. Rower elektryczny? Kask z wbudowaną sygnalizacją? A nawet kask z poduszką powietrzną, to gadżety dostępne już dziś. Niesamowite jak możliwość personalizacji sprzętu poprawia nie tylko komfort i wygodę, ale również wpływa na poziom osiąganych wyników!

Nowa kategoria
Wśród nowoczesnych akcesoriów przeznaczonych dla sportowców powstała nowa kategoria. Ze względu na skalę zanieczyszczeń w wielkich miastach rośnie popyt na środki ochronne, które zapobiegną szkodliwym działaniom pyłów zawieszonych w powietrzu. Wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie na tlen, a tym samym osoby uprawiające sport na otwartej przestrzeni miejskiej są narażone na powikłania spowodowane wdychaniem miejskiego smogu.

Rozwiązaniem tego problemu są maski filtrujące, czyli akcesoria zapobiegające przedostawaniu się pyłów i alergenów do naszych płuc. Skuteczny i bezpieczny produkt stworzyła firma BROYX, której maski, jako pierwsze w Polsce uzyskały certyfikat CE. Maski te zostały tak opracowane, by minimalizować opory oddychania, a dzięki specjalnie przez nas zaprojektowanym filtrom 4P1, poziom ich filtracji sięga99,5%.

Maski antysmogowe zyskują popularność już nie tylko wśród osób aktywnych. Na ulicach można spotkać nawet osoby spacerujące, chroniące się w ten sposób przed smogiem. Z uwagi na zbliżającą się powoli jesień,smog ponownie staje się tematem rozmów. I choć wdrożono w Polsce działania mające zapobiegać gromadzeniu się trujących gazów w centrach miast, to nadal problem ten pozostaje nierozwiązany. Choćby z tego względu w tym sezonie warto zainwestować w środki ochrony osobistej, takie jak antysmogowe maski, które mogą zapobiec konsekwencjom wdychania chorobotwórczych gazów.

Przyszłość akcesoriów sportowych
Dziś sportowcy nie tylko dzięki intensywnym treningom, ale również zaawansowanym i opracowanym specjalnie dla nich narzędziom i sprzętom biją kolejne rekordy. Być może w przyszłości możliwe będzie wykonanie skanu własnej stopy i zamówienie obuwia zaprojektowanego specjalnie pod nasze potrzeby? Być może będzie tak, że rowery przyszłości będą konstruowane z jeszcze lżejszych i wytrzymalszych materiałów. Najważniejsze jest jednak to, aby sport był bezpieczny i sprawiał niepohamowaną radość – Jarosław Gawroński, ekspert firmy BROYX.
Melania Wojas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *