News will be here

Czy cukrzycę i stopę cukrzycową można wyleczyć?

Cukrzyca jest bardzo niebezpieczną chorobą, a czasami i śmiertelną. Nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią na świecie. Objawia się zwiększonym poziomem cukru we krwi. W leczeniu cukrzycy istotną rolę odgrywają: prawidłowe odżywianie i energia światła. Według NFZ i Koalicji-Cukrzyca, w Polsce około 3,5 miliona osób choruje na cukrzycę czyli co jedenasta osoba.
Do czego prowadzi cukrzyca?
Cukrzyca prowadzi do uszkodzenia, zaburzeń czynności i niewydolności narządów:
– Nerek
– Serca
– Układu naczyniowego
– Układu nerwowego
– Układów narządu ruchu i innych narządów.

Rodzaje cukrzycy
Cukrzyca typu I –  występuje tylko u dzieci. Jest chorobą z autoagresji układu immunologicznego. Kiedy przestają pracować wysepki langenhausa, które produkują insulinę, możemy zmagać się z cukrzycą.
Cukrzyca typu II – może pojawić się w każdym okresie życia. Przyczyną jest spadek ilości wytwarzanej przez wysepki langenhausa w trzustce insuliny.
Na początku cukrzyca nie daje żadnych objawów!
Sprawdź poziom cukru!
Jeśli odczuwasz nadmierne pragnienie, spada waga ciała i bardziej się pocisz niż zwykle – zrób badanie poziomu cukru!
Objawy po pewnym czasie trwania cukrzycy:
– ostry lub przewlekły ból,
– zaburzenia obwodowego układu nerwowego i krwionośnego,
– zaburzenia funkcji narządów ruchu,
– zaburzenia nastroju,
– dysfunkcje narządów wewnętrznych i inne schorzenia.

Powstawanie stopy cukrzycowej:
1. Owrzodzenia tego typu są poważnym problemem leczniczym, jeśli chodzi o leczenie ran.
2. Owrzodzenie stopy cukrzycowej jest powodowane słabym krążeniem, neuropatią obwodową – uszkodzeniem nerwu oraz słabym gojeniem się ran u pacjentów z cukrzycą.
3. Ograniczone czucie w nogach spowodowane neuropatią oznacza, że drobne obrażenia i urazy są często niezauważalne, do czasu pojawienia się owrzodzenia.
4. Owrzodzenie stopy cukrzycowej może prowadzić do choroby naczyń obwodowych, która poważnie zwiększa ryzyko amputacji

Nowe metody leczenia stopy cukrzycowej:
– czynniki wzrostu komórkowego,
– leczenie chirurgiczne – nowoczesne opatrunki,
– przeszczepy skórne
– antybiotyki
– ozonoterapia
– leczenie hiper i hipobaryczne
– leczenie naczyniowe
– leczenie ortopedyczne – osteotomie, leczenie osteoporotyczne.

Alternatywa leczenia cukrzycy – światło spolaryzowane
Metoda leczenia światłem znana już w starożytności, jest potwierdzona klinicznie. Przyspiesza leczenie ran i uśmierza ból. Światło spolaryzowane zostało zastosowane w urządzeniach Bioptron. Terapia leczenia spolaryzowanym światłem została udowodniona naukowo i znalazła zastosowanie w medycynie. Bioptron posiada certyfikaty medyczne. Lekarze na całym świecie leczą światłem spolaryzowanym swoich pacjentów, także chorych na cukrzycę na każdym etapie dolegliwości.

Lata badań nad wpływem światła Bioptron na liczne choroby, zakończyły się pozytywnie. To światło leczy! Zabiegi są bezpieczne i nie ma efektów ubocznych. Lampa Bioptron – urządzenie do fototerapii, nie zawiera promieni UV- nie grzeje i jest całkowicie bezpieczne dla oczu. Działa miejscowo i podnosi temperaturę o ok. 0,5 °C.

Jak działa światło Bioptron?
– wnika do 4 cm pod skórę,
– emituje spolaryzowane światło niskoenergetyczne o działaniu biostymulacyjnym,
– posiada określony zakres widma światła polichromatycznego (długość fali od 480 nm do 3400 nm), na które składa się światło widzialne oraz promieniowanie podczerwone,
-emitowane przez urządzenia BIOPTRON jest podobne do światła słonecznego, lecz pozbawione niebezpiecznego promieniowania UV
– korzystnie działa w przypadku gojenia ran zakażonych i niezakażonych.

Na poziomie tkankowym związane z przyspieszeniem:
– podziału fibroblastów,
– zanikania obrzęków,
– rozszerzeniem istniejących naczyń krwionośnych,
– powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Światło BIOPTRON posiada wysoką aktywność biologiczną oraz leczniczą (przeciwzapalną, przeciwobrzękową, immunomodulacyjną, przeciwbólową, regeneracyjną, bakteriostatyczną i oddziałuje na wiele systemów ludzkiego ciała.

Leczenie trudno gojących się ran:
– skutecznie wspomaga leczenie owrzodzeń stopy cukrzycowej,
– terapia światłem BIOPTRON znacząco skraca czas zamykania się rany,
– terapia światłem BIOPTRON efektywnie wspomaga leczenie zarówno neuropatycznego, jak i neuropatyczno-niedokrwiennego owrzodzenia stopy cukrzycowej.

Leczenie zespołu stopy cukrzycowej – Szpitale Pomorskie i Gabinet w biurze Zepter
Gdynia, Polska, wrzesień-grudzień 2017 r.

Pacjent z cukrzycą został wypisany ze szpitala po zakończeniu leczenia wstępnego (komora hiperbaryczna i założenie opatrunku) w lipcu 2017 r. Jednak po 60 sesjach w komorze hiperbarycznej nie odnotowano zadowalających rezultatów. Na tym etapie lekarz prowadzący zalecił amputację. Wkrótce potem pacjent został przyjęty do gabinetu, który funkcjonuje przy biurze Zepter z dość dużą raną (sierpień 2017 r.)

Od razu rozpoczęto leczenie. Po zaledwie 3 sesjach pacjent był w stanie zmniejszyć dawkę środka przeciwbólowego, a po 5 sesjach, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, mógł zaprzestać przyjmowania antybiotyków.

Pacjent był poddawany codziennej terapii w gabinecie w biurze Zepter przez okres 20 dni (również w weekendy) przy użyciu światłoterapii BIOPTRON PRO1, każdorazowo przez 2h. W tym przypadku zastosowano zielony i niebieski filtr. Przed rozpoczęciem zabiegu aplikowano OXY Spray do momentu, gdy opuchlizna stała się minimalna, a rana wyraźnie się zmniejszyła. Następnie, po odpowiednim przeszkoleniu, pacjent kontynuował leczenie w domu. Całkowite zamknięcie rany uzyskano w grudniu 2017 r. (3,5 miesiąca leczenia).
Zdjęcia pokazujące etap gojenia ran

Sprawdź czy w Twojej miejscowości są bezpłatne zabiegi światłem Bioptron.arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *