News will be here

Nowe kierunki wyjazdów zarobkowych – Dubaj

Polacy nie od dziś wyjeżdżają do pracy za granicę. Poszukują wyższych zarobków i podniesienia standardów życia. Praca za granicą może być najlepszym sposobem na spłacenie kredytu czy kupno nieruchomości. Wielu Polaków wyjeżdża, żeby nauczyć się  języka obcego, poznać kulturę lub przeżyć przygodę.
Najczęściej wybieranym miejscem przez Polaków są Niemcy ze ze względu na dobry dojazd i niedużą odległość. Na drugim miejscu jest Wielka Brytania. Polacy najczęściej pracują w gastronomii, przemyśle i hotelarstwie.

W gastronomii i hotelarstwie można łatwo znaleźć pracę, nawet bez doświadczenia. Nie trzeba też znać języka. Pracując na przykład na kuchni, nie obcujemy z klientem, więc nie jest to konieczność. Jeśli chodzi o hotele, to królują one w tzw. pracach wakacyjnych, których podejmują się głównie młodzi ludzie. Na rynku można znaleźć wiele ofert pracy jako animator czasu wolnego czy bellboy. Wielkim plusem takich wyjazdów jest opłacone zakwaterowanie oraz możliwość dodatkowego wypoczynku – jeśli pracujemy w kurortowej knajpie lub hotelu, możemy spędzić wolny dzień na plaży lub zwiedzając piękne miejsca.

Nie tylko zarobki
Wydaje się, że o emigracji decyduje tylko sytuacja ekonomiczna lub wyższe zarobki. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Ludzie emigrują, ponieważ chcą poszerzyć swoje doświadczenia życiowe i zawodowe, podjąć się nowego wyzwania czy nauczyć innego języka. Poza lepszymi możliwościami kariery i większą liczbą ofert pracy o emigracji decyduje również chęć poznania nowych ludzi i kultur oraz lepszy standard życia.

W najbliższym czasie rozpocznie się rekrutacja do Dubaju.Taki wyjazd to przede wszystkim wyjątkowa okazja dla młodych osób do poznania nowej kultury oraz przeżycia niesamowitej przygody. Dajemy możliwość pracy w jednym z najbogatszych krajów na świecie. Ogromnym plusem i rzeczą, która odróżnia Dubaj od innych krajów, takich jak Wielka Brytania, Irlandia czy Niemcy, jest inne podejście do pracownika – w Dubaju pracodawca zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie, dzięki czemu możemy oszczędzić wszystkie zarobione pieniądze. Dodatkowo, pracodawca opłaca również jednorazowy przelot do Polski, tak by pracownik mógł pojechać do rodziny, np. na Boże Narodzenie. Jest to wielka nowość, w odróżnieniu od innych krajów, gdzie pracownik musi sam znaleźć mieszkanie czy zapewnić sobie wyżywienie. Pensja przestaje wtedy być tak atrakcyjna, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę koszty wynajmu mieszkań w innych krajach.

Finalnie emigrant zarabia dużo mniej, niż się spodziewał. Jeśli chodzi o sektory, to przede wszystkim hotele i gastronomia, a zawody to hostessa, barman czy kelner. Nie jest wymagane duże doświadczenie w tej branży, choć oczywiście jest to duży atut. Co więcej, przeprowadzamy również niezbędne kursy oraz szkolenia. Pracownik otrzyma kontrakt na 2 lata z możliwością awansu.

Praca za granicą to nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz nieopisany rozwój osobisty i zawodowy. Przyszli pracodawcy zwykle bardzo dobrze patrzą na pracowników, którzy poradzili sobie w pracy za granicą. Taka decyzja to sposób na znaczące zmiany w życiu i poszerzenie horyzontów, na które warto postawić – mówi Kamila Gutowski, współwłaścicielka agencji pracy Skills Net.
Magdalena Pytkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *