Konkurs dla szkolnych bibliotek

Nagrodami w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”, są książki. 10 000 pozycji zapełni biblioteki  w 10 podstawówkach. 30 września wystartowała kolejna edycja tej corocznej akcji, w której mogą wziąć udział biblioteki szkolne z całej Polski.
Empik już po raz czwarty zaprasza do udziału w konkursie, w którym nagrodą są książki, o przeczytaniu których marzą młodzi czytelnicy. Książki – to nie nudne czy też trudne lektury szkolne, ale tytuły, które odzwierciedlają bogaty świat dziecięcych pasji. Supermanki i supermani, detektywi, piraci, czarodziejki, pisarki i naukowcy. Bohaterowie, od których dzieci uczą się i do których chcą być podobne. O tym, które książki znajdą się na półkach w bibliotekach w 10 szkołach podstawowych zdecydują sami uczniowie – młodzi czytelnicy.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?
Zasady są proste. Wystarczy, że pracownik szkoły – np. bibliotekarz bądź nauczyciel wypełni formularz zgłoszeniowy i dołączy podgląd pracy plastycznej przygotowanej przez uczniów. Ma ona przedstawiać wybraną scenę z dowolnej książki.

Konkurs pod kątem zgłoszeń podzielono na dwie kategorie (szkoła do 120 uczniów, szkoła powyżej 120 uczniów), co pozwala równo rozłożyć szansę mniejszych i większych placówek.

Kolejny etap konkursu to głosowanie w aplikacji mobilnej na prace zgłoszone przez szkoły. Głosować mogą wszyscy i to codziennie: uczniowie, rodzice, znajomi, lokalne społeczności oraz miłośnicy książek.

Przedostatni etap to wyłonienie zwycięskich szkół i oddanie dzieciom możliwości wyboru książek. Akcję kończy rozwiezienie 10 000 pachnących jeszcze farbą drukarską publikacji do 10 szkół – laureatów.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa z dniem 20.10.2019 r.
Pełna informacja o konkursie znajduje się w Regulaminie.
Konkurs „Tysiąc powodów by czytać” możliwy jest dzięki programowi Mój Empik, z którego część zysków finansuje i promuje akcję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Ewa Sularz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *