News will be here

Konkurs – zaprojektuj rodzinną grę planszową

2 października ruszył konkurs „Stwórz grę i wskocz na półkę w Empiku”. Nagrodą jest wydanie gry i wprowadzenie do sprzedaży oraz promocja. Wraz ze startem konkursu odbędzie się premiera gry rodzinnej: „Wyścig balonów” autorstwa Grzegorza Buźniaka, zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu, który pasję do planszówek przekuł w profesję i odniósł sukces.
Projekt gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny należy przesłać do 13 grudnia 2019 r. . Kryteria wiekowe – powyżej 6 lat. Projekt musi być zrealizowany w formie przestrzennej: makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej razem ze szczegółowym opisem zasad oraz wszystkimi elementami niezbędnymi do przeprowadzenia gry. Szczegółowe zasady udziału znajdują się w Regulaminie.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 lutego 2020 r.

Czy w grach planszowych można jeszcze coś wymyślić?
Kiedy w 2018 r. został ogłoszony konkurs na grę planszową, w której główną nagrodą miało być wydanie zwycięskiej gry, Jury poza zaciekawieniem mieli pewne obawy.

Od kilku lat obserwujemy boom na rynku gier planszowych. Jest on w tej chwili dosyć mocno nasycony. Zdarza się, że sami producenci miewają problemy z zupełnymi nowościami i wypuszczają gry, zawierające znaczne podobieństwa do kilku innych na rynku. Dlatego ogłaszając w ubiegłym roku konkurs, mieliśmy obawy o to, na ile startującym uda się zaproponować oryginalne rozwiązania. I trzeba przyznać, że poziom nas zaskoczył. Do konkursu wpłynęło ponad sto prac, które zapewniły nam często dobrą zabawę i pokazały umiejętności fanów gier. Myślę tu nie tylko o pokładach kreatywności, ale też o technicznych umiejętnościach, które są niezbędne, żeby przygotować kompletny prototyp gry i przesłać go na konkurs.
Ewa Sularz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *