News will be here

12 i 19 października Festiwal Gier Planszowych

12 i 19 października odbędzie się Festiwal Gier Planszowych w salonach Empiku w 10 polskich miastach. Od kilku lat trwa moda na planszówki. Wybór gier na rynku jest ogromny i każdy, kto stawia pierwsze kroki w świecie rozrywki analogowej może pogubić się wśród masy tytułów. Inspiracje i podpowiedzi podsunie kolejna edycja empikowego Festiwalu Gier Planszowych, podczas którego zainteresowani grami mogą do woli testować i eksperymentować.
Festiwal, w którym udział jest bezpłatny, to rozgrywki, prezentacje nowości w planszówkach i łamigłówkach, liczne konkursy z nagrodami, turnieje i spotkania z twórcami gier.

To wydarzenie od lat przyciąga nie tylko zaawansowanych graczy, ale całe rodziny, młodzież i wszystkich tych, którzy choć na chwilę chcą odłożyć telefon, oderwać się od świata wirtualnego i skupić się interakcjach i wspólnych spędzaniu czasu offline – z rodziną i znajomymi. Festiwal Gier Planszowych organizowany jest przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych.

Podczas Festiwalu na odwiedzających będą czekać znani producenci i wystawcy planszówek: Edgard, Egmont, Granna, Fox Games, Hipokampus, Mattel, MDR, Nasza Księgarnia, Rebel, Tactic Games, TM Toys, Trefl, WinningMoves oraz Zielona Sowa.

Na miłośników gier czeka też absolutna nowość. Podczas festiwalu premierę będzie miała rodzinna gra „Wyścig balonów” (Wyd. Fox Games), która zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Empiku i Grupy Wydawniczej Foksal „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.
Grzegorz Buźniak, autor zwycięskiej gry „Wyścig balonów”, z którym odwiedzający Festiwal w Warszawie (12października) i Gdyni(19 października) będą mieli okazję porozmawiać podczas spotkań, udowodnił, że warto pasję do planszówek przekuć w profesję, w której można odnieść sukces. Twórca opowie skąd wziął pomysł i co go zmotywowało do wzięcia udziału w konkursie.

To spotkanie może okazać się inspiracją dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, szczególnie, że trwa 2. edycja konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.
Ewa Sularz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *