News will be here

Jak się zrelaksować przed Nocą Sylwestrową?

Jesteś wyczerpana pracą i obowiązkami domowymi, a przed Tobą Noc Sylwestrowa? Musisz się zrelaksować, żeby mieć dobry humor i energię do tańca.
Znajdź chwilę dla siebie i zrób sobie kąpiel. Zanurz się w wannie. Wystarczy 20 minut, by poczuć się lepiej. Do kąpieli wlej kilkanaście kropli pachnącego olejku, wsyp kilka łyżek soli kuchennej i włącz muzykę jaką lubisz. Nie myśl o niczym. Zamknij oczy i wsłuchaj się w melodię. Zapomnij o stresie i trudnych sprawach. Umyj włosy i całe ciało, a stopy wyszoruj pumeksem.

Następnie opłucz skórę prysznicem i po wyjściu z kąpieli, delikatnie osusz ciało ręcznikiem. Nie wyłączaj muzyki, ona wprowadza w dobry nastrój.

Jeśli nie masz wanny, weź ciepły prysznic. Umyj włosy i całe ciało. Kiedy czujesz, że przydałby Ci się masaż orzeźwiający, myj się pod ciepłą i zimną wodą – naprzemiennie.

Wymasuj skórę kremem, od stóp aż do twarzy. Wklepuj go delikatnie, żeby skóra wchłonęła cały krem. Chociaż na kilka minut postaraj się nogi ułożyć wyżej niż tułów, odpoczną po całym dniu, a krew będzie lepiej krążyć.

Wzmocnij organizm
Kolejna kawa czy napój energetyzujący niekoniecznie dobrze wpłynie na Twój organizm. Najlepszy będzie napar z takich ziół, które dodadzą Ci energii. Sprawdza się też woda z kilkoma plastrami cytryny (bez cukru).

Zadbaj o wygląd
Kiedy poczujesz się zrelaksowana, zajmij się dłońmi. Opiłuj równo paznokcie, a po wymasowaniu dłoni kremem lub sokiem z cytryny, nałóż na nie lakier. Na koniec pozostaje makijaż i fryzura.

Spójrz w lustro i bądź z siebie zadowolona. Myśl tylko pozytywnie i niech nic nie zepsuje Ci nastroju, bo Sylwester to jedyny i wyjątkowy  dzień w roku i musisz się dobrze bawić.

Resztę zostaw na potem
Nie przejmuj się bałaganem, nieporządkiem w mieszkaniu. Posprzątasz po powrocie. Bądź wyluzowana. Twój partner chciałby iść na imprezę z zadowoloną i uśmiechniętą towarzyszką. Nieważne ile masz lat, ale jak się czujesz i w jakim jesteś nastroju. Pamiętaj, nie zaprzątaj sobie głowy drobiazgami. Szef czy klient podniósł Ci dzisiaj adrenalinę? Nie myśl o tym, to było i masz już za sobą. Jutro przewrócisz kartkę w kalendarzu i będzie kolejny rok. Nowe wyzwania, cele i spojrzenia na rzeczywistość. A dziś Sylwester i niezapomniana jedyna noc w roku. Jaki Sylwester taki kolejny rok, mawiają.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *