News will be here

Akceptacja siebie – drogą do celu!

Udając się w drogę musimy znać kierunek i podobnie jest z realizacją wytypowanych zadań i życiowych misji. Ustalić należy poszczególne priorytety i ilość czasu, potrzebnego na ich wykonanie.
Powinniśmy uświadomić sobie, że osiąganie celów odbywa się małymi krokami, codziennie realizujmy jedno zadanie. Wytrwałe zbliżajmy się do celów każdego dnia, a odczujemy radość i ogromną satysfakcję. Z czasem stanie się to naturalnym nawykiem.  Dokonując wielkich rzeczy stopniowo, powinniśmy dawać z siebie 100%. Nieważne czy odpoczywamy, czy też pracujemy, angażujmy się w to całym sobą. Poświęcenie uwagi nie zajmuje dodatkowego czasu, a sprzyja uzyskaniu lepszych efektów naszej pracy.

Zarządzanie swoim czasem
Systematyczna, codzienna realizacja obranych celów możliwa jest dzięki umiejętności, jaką jest szczegółowe planowanie swojego czasu. Ta kompetencja zapewnia komfort psychiczny, poczucie bezpieczeństwa i swobody. Potwierdza, że mamy wpływ na upływający czas. Warto uporządkować miejsce pracy czy ubrania w szafie, by przekonać się, jaka moc tkwi w harmonii najbliższego otoczenia. To pierwszy krok ku zorganizowaniu codziennego funkcjonowania. Ludzie sukcesu twierdzą, że kalendarz i plan porządkują życie.

Rozpisanie poszczególnych zadań na wszystkie dni w danym tygodniu pozwala układać kroki, zakotwiczać marzenia i cele w odpowiednim miejscu i czasie. W ułożonym harmonogramie możliwe jest dostrzeżenie możliwości , których nie można zobaczyć w chaosie. Porządek to potrzeba psychiczna dająca poczucie wewnętrznego uspokojenia, zapewniająca lepsze samopoczucie oraz dodająca potrzebnej energii. Kluczem sukcesu jest uporządkowanie własnego otoczenia, a później przystąpienie do planowania swojego czasu, tak by znalazło się tam miejsce na pracę, relaks i odpoczynek.

Energia wraca
Organizowanie czasu i odhaczanie kolejnych zadań to jedne z najważniejszych umiejętności przy szukaniu drogi do szczęścia. Podstawą wszelkich wyzwań, jakie obierzemy, jest szacunek i miłość do własnej osoby. Nasze wnętrze odzwierciedla otaczający świat. Dobro, jakie zgromadziliśmy w sobie, możemy wykorzystać przy realizacji życiowych celów pod warunkiem, że oddajemy je szczerze i naturalnie. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy akceptujemy siebie pod każdym względem.

Listę kompetencji, których osiągnięcie pozwoli być szczęśliwszym oraz skutecznie poprowadzi do osiągnięcia wybranych celów, w szerszym kontekście przedstawiał  Trener Personalny – Łukasz Cybulski, w książce „13 prawd szczęśliwego życia”.
Inga Ryfka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *