Ruszył konkurs przedsiębiorczości – „Generacja P – Herosi na Starcie”

W konkursie można wygrać nagrody finansowe, szkolenia i sesje coachingowe, czyli wszystko, czego potrzebuje początkujący przedsiębiorca na starcie własnej działalności. Zgłoszenia trwają do 20 kwietnia.
Konkurs jest w dwóch kategoriach wiekowych: 16-19 i 20-26 lat. Chcąc wziąć w nim udział, wystarczy mieć pomysł na biznes i opisać go w formularzu zgłoszeniowym. Tym właśnie różni się ten konkurs od innych startupowych. Jest otwarty na osoby, które dopiero zaczynają – nie mają rozbudowanych biznesplanów, doświadczenia w biznesie ani bogatego portfolio. Wszystko po to, żeby umożliwić młodym ludziom, który marzą o własnej firmie, zdobycie wiedzy i kompetencji niezbędnych do realizacji tych marzeń.

Organizatorem konkursu jest Grupa Eurocash, przy wsparciu Akademii Umiejętności Eurocash i współpracy ze Startup Academy.
Każdy z nas ma potencjał, żeby prowadzić własny biznes. Wierzymy, że przedsiębiorczość to zespół cech, które można rozwijać – takich jak kreatywność, wytrwałość w dążeniu do celu, poczucie odpowiedzialności czy odwaga. To chcemy uświadomić młodym ludziom, którzy wezmą udział w konkursie. Nasz cel to pokazać im, że wystarczy zaangażowanie, wiedza i odpowiednie narzędzia, a wszystko staje się możliwe.

Od 25 lat współpracujemy z przedsiębiorcami w całej Polsce i wspieramy ich w prowadzeniu rodzinnych biznesów. Teraz wykorzystujemy to doświadczenie, żeby pomóc przedsiębiorcom „na starcie”.  Już na drugim etapie konkursu uczestnicy zyskają dostęp do wartościowych szkoleń z zakresu tworzenia modelów biznesowych, marketingu, sprzedaży i techniki prezentacji. Właśnie w tym czasie przyszli przedsiębiorcy będą mogli rozwijać swoje pomysły, korzystając ze zdobywanej wiedzy i ze wsparcia dedykowanych mentorów – przedstawicieli Grupy Eurocash i niezależnych. Ci, którzy zrobią największe postępy, wezmą udział w finale i zawalczą o nagrody finansowe o łącznej wartości 70 tys. zł.
To nie jest jedyna tego typu inicjatywa realizowana przez Grupę Eurocash z okazji 25. jubileuszu firmy.

W tym roku odbędzie się również kolejna edycja konkursu „Herosów Polskiej Przedsiębiorczości”. Jej celem jest nagrodzenie dwudziestu pięciu Przedsiębiorców współpracujących z Grupą, którzy wyróżniają się swoją postawą w wprowadzeniu biznesu. Łączna wartość nagród w konkursie to 750 tys. zł – Katarzyna Kopaczewska, Członek Zarządu Grupy Eurocash.
Więcej informacji o konkursie „Herosi na Starcie”: https://herosi.akademiaeurocash.com.pl/
Anna Zawistowska

2 Comments

  1. Paulina

    Oj takie wsparcie by się teraz bardzo przydało. Trochę za późno trafiłam na wpis ale jak będzie kolejna edycja to trzeba będzie spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *