News will be here

Pomysły na schowki w łazience

Planując remont łazienki, przeważnie zaczynamy od płytek. Następnie myślimy o wyposażeniu, czyli o umywalce, kabinie prysznicowej lub wannie; armaturze,szafkach, lustrze i toalecie.  Zapominamy zazwyczaj o przestrzeni do przechowywania. Mała łazienka, nawet najpiękniejsza, jest często niefunkcjonalna.
Bardziej funkcjonalna łazienka, jest wygodniejsza. Możemy poprawić komfort funkcjonowania na co dzień, wykorzystując poniższe porady fachowców.

Łazienki w zdecydowanej większości, nie są przestronnymi pomieszczeniami kąpielowymi, lecz kilkumetrowymi wnętrzami, w których każdy centymetr ma ogromne znaczenie. Dobra organizacja przestrzeni jest więc kluczem do komfortowej łazienki. Z pomocą przychodzą producenci, oferujący kompleksowe rozwiązania, które nawet w najmniejszej toalecie pozwalają wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Czy to możliwe?

Powinniśmy sobie uświadomić, że doskonałym  rozwiązaniem, jeśli chodzi o miejsce do przechowywania, nie jest wcale większa ilość mebli, ale ich lepsza struktura. Nie ta łazienka jest bardziej funkcjonalna, która ma więcej szafek, ale w której lepiej wykorzystano całą dostępną przestrzeń. Projektanci marki Geberit dążą więc przede wszystkim do tego, by wyeliminować chaos z mebli łazienkowych. Wybierając meble warto skupić się na opcjach promujących organizację, takich jak np. szafki modułowe. Różnorodność proponowanych wariantów i rozmiarów pozwala na skomponowanie zestawu idealnie dopasowanego do wnętrza, który najlepiej wykorzysta dostępną przestrzeń, wpasowując się w styl życia i potrzeby domowników.

Swoboda i funkcjonalność łazienki
Przykładem mogą być meble łazienkowe z kolekcji Geberit Acanto. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach koncept, zapewnia domownikom, swobodę aranżacyjną oraz doskonałą funkcjonalność, zaspakajając codzienne potrzeby. A wszystko to dzięki zaskakująco elastycznym wnętrzom szafek – szuflady, przegródki i półki są w nich rozmieszczone w taki sposób, by przestrzeń nie była przeładowana. Przemyślane rozwiązania eliminują codzienny rozgardiasz, utrzymując jednocześnie niezbędne kosmetyki oraz akcesoria w zasięgu ręki. Świetnym, bardzo praktycznym pomysłem, który zwraca uwagę w serii Acanto jest innowacyjna szafka pod lustro, uzupełniona ścienną półką. Co sprawia, że jest wyjątkowa? Tablice magnetyczne montowane na ścianie, które umożliwiają przytwierdzenie schowków i akcesoriów dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy. Pomysłowe rozwiązania odnajdziemy również w innych produktach z tej serii. Na przykład wysoka szafka z elementem wysuwanym zapewnia doskonale zorganizowaną i łatwo dostępną przestrzeń do przechowywania kosmetyków i tekstyliów łazienkowych.

Przechowywanie w małej łazience
Czasy, kiedy umywalki stawiano na postumentach lub półpostumentach odeszły do lamusa, bo po co marnować cenną przestrzeń. Wybierając umywalkę ze zintegrowaną szafką za jednym zamachem rozwiązujemy dwa problemy: szafka ukrywa syfon i przewody doprowadzające wodę, jednocześnie tworząc miejsce do przechowywania. Zazwyczaj trzymamy tam przybory toaletowe niezbędne na co dzień: szczotki, kremy, pastę do zębów, suszarkę czy golarkę. Najwygodniejszym sposobem na przechowywanie tego typu akcesoriów są szuflady. Ich funkcjonalność i wszechstronność poprawimy, decydując się na dodatkowe organizery. Zintegrowane systemy aranżacyjne oferowane jako dodatkowa opcja wyposażenia do większości mebli łazienkowych marki Geberit, sprawiają, że akcesoria i kosmetyki można błyskawicznie poukładać i przechowywać w zorganizowany sposób.

Od dziś utrzymanie porządku w niewielkiej toalecie dla gości także nie stanowi problemu. Modułowa koncepcja producentów, umożliwia wygospodarowanie powierzchni do przechowywania nawet w małych wnętrzach. Dzięki pomysłowo zaprojektowanym szafkom pod umywalki z płynnym mechanizmem cichego domykania oraz półkom, możemy maksymalnie zagospodarować małe pomieszczenia o niedogodnym rozkładzie, zapewniając domownikom, swobodę ruchu. Praktyczna powierzchnia do przechowywania w szafkach jest optymalnie dopasowywana, do wymiarów i smukłego kształtu umywalek. Aby szafki stały się jeszcze bardziej uniwersalne, ich wnętrze starannie uporządkowane i optymalnie zorganizowane, warto wykorzystać wygodne akcesoria i pojemniki, wzorniczo dopasowane do mebli. Możemy zastosować również szereg spójnych stylistycznie dodatkowych elementów, jak lustra czy szafki z lustrami. Pomysłowe detale, wraz z odpowiednio umieszczonymi profilowanymi uchwytami, szufladami z systemem „push to open” i wysokiej jakości prowadnice sprawiają, że łazienka jest wygodna i estetyczna.
Anna Górecka