News will be here

Sposób na uspokojenie niemowlaka

Kobiety zawsze otulały niemowlęta, ponieważ stawały się spokojniejsze i dłużej spały, czuły się bezpieczniejsze. Dlatego zawsze warto stosować tę metodę usypiania maluszka. Na rynku dostępnych jest wiele produktów pomagających w usypaniu dzieci. Można też wykorzystać sposoby naszych babć i mam.
Dzieci kochają być otulane
Maluszki uwielbiają otulanie, ponieważ przypomina im brzuch mamy, w którym spędziły 9 pierwszych miesięcy życia. Było to jedyne otoczenie jakie znały do dnia narodzin. Otulanie w pewnym stopniu imituje naturalne środowisko, zapewnia im przede wszystkim ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Pozwala im spokojnie zaaklimatyzować się do nowych warunków. Dziecko przyzwyczajone było do ograniczonej swobody ruchu, więc ma problem z odnalezieniem się w nowym otoczeniu, nie kontroluje ruchów rączek i nóżek, co dodatkowo je męczy, powodując niepotrzebny płacz. Dobrze otulony maluch to gwarancja spokojnych dni i przespanych nocy, dla niego i dla rodziców.

Zalety otulania dzieci
Otulanie noworodków i niemowlaków zmniejsza objawy kolki, gdyż dziecko przyjmuje anatomiczną pozycję, którą zna z brzucha mamy. Otulony maluch może bez problemu wykonywać naturalne ruchy ramion, nóg i bioder. Ograniczenie swobody ruchu rączek, nie tylko pomaga w przybraniu wygodnej i wyciszającej pozycji, ale też chroni noworodka przed mimowolnym drapaniem się po twarzy. Dzięki temu nie wybudza się i jest spokojniejsze. Dzieci, których ruchy nie są jeszcze skoordynowane, często chaotycznie machają raczkami, próbując włożyć je np. do buzi – zwłaszcza, gdy płaczą lub są zmęczone. Otulone, trzymają rączki przy sobie, szybciej wyciszają się, przez co łatwiej im zasnąć.

Czym otulać dziecko
Producenci akcesoriów dla niemowląt przygotowali szereg gadżetów ułatwiających uśpienie noworodków. Otulanie niemowląt, czyli ciasne zawijanie to tradycja znana w wielu kulturach, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Od dawna znane są pieluchy flanelowe czy rożki dla dzieci. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze, innowacyjne produkty gwarantujące maluchom poczucie bezpieczeństwa podczas snu. Dużym powodzeniem cieszą się obecnie otulacze, choć wiele mam wciąż preferuje tradycyjne kocyki. – Niezależnie jaką opcję wybierzemy, bardzo ważne jest, aby otulać dziecko tkaniną przyjazną skórze dziecka i miłą w dotyku. Dlatego proponujemy kocyki z wysokiej jakości bawełny, w których jedna ze stron pokryta jest miękkim misiem. Chłonie on zapach dziecka, a dzięki swojej miękkości może zastąpić nawet przytulankę. Dzieci je kochają. Bardzo dobrze sprawdzają się także otulacze, które wyglądają trochę jak śpiwór, tyle że w miniaturowym rozmiarze. Dzięki elastycznej tkaninie, z domieszką 8% elastanu, dopasowują się kształtem do dziecka, pozwalając mu na swobodne ruchy, a jednocześnie dając poczucie przebywania w bezpiecznym kokonie, jak w łonie mamy – mówi Katarzyna Karaśkiewicz ze Sleepee.

Nasze babcie i mamy stosowały długie poduszki z pierza, w których dzieciom było ciepło i czuły się bezpiecznie. Wykorzystywały też inny sposób, kocyk wkładały w poszewkę i otulały nim noworodka. Dziś mamy dostęp do wygodnych produktów.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *