News will be here

Wernisaż wystawy zbiorowej laureatów Quadriennale Betesda

Zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej laureatów Quadriennale Betesda 2022 w temacie: „Miłość i wierność. Nie ma miłości bez wierności i wierności bez miłości.” w dniach od 1 do 25 lipca 2022 roku, w oddziale Mt 5, 14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, przy Placu Bankowym 1A, w Warszawie.
Na wystawę wstęp jest bezpłatny. Zobaczymy takich twórców jak: Anastazja Burko-Dziemidziuk, Weronika Żurowska, Tomasz Bielański, Sylwia Walania-Telega, Monika Sawionek, Michał Bugzel, Krystian Lachor, Tymoteusz Macioszek, Joanna Błońska, Danuta Niklewicz, Jacek Maślankiewicz.

W zaciszach swoich pracowni od stycznia do lipca 2022 twórcy zastanawiali się co dla nich znaczą słowa, takie jak: wierność, niewierność, zdrada, słowność, dotrzymywanie słowa i obietnic, prawdziwa miłość. Twórczość powstałą na podstawie tych refleksji można będzie zobaczyć na kolejnej wystawie Quadriennale Betesda.

Trailer wystawy: https://www.youtube.com/watch?v=5hywnvc15PI

Inspiracją dla Twórców były własne przeżycia, doświadczenia, osobiste historie życia, a także nauczanie Świętego Jana Pawła II na temat miłości i wierności.
“Dziś cywilizacja śmierci proponuje wam między innymi tak zwaną «wolną miłość». Dochodzi w tym wypaczeniu miłości do profanacji jednej z najbardziej drogich i świętych wartości, bo rozwiązłość nie jest ani miłością, ani wolnością. «Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża, co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe» (Rz 12, 2) – napomina nas święty Paweł. Cywilizacja, która w ten sposób rani lub nawet zabija prawidłową relację człowieka do człowieka, jest cywilizacją śmierci, bo człowiek nie może żyć bez prawdziwej miłości.” Jan Paweł II uważał, że tylko czyste serce może w pełni dokonać
wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo! Tylko czyste serce może w Fundacja Betesda 1 pełni służyć drugiemu, dlatego głosił, żeby chronić wierność, nie dać się uwieść ułudom szczęścia, za które płaci się cenę nieuleczalnych często zranień lub nawet złamanego życia. “Jan Paweł II ukazuje także negatywne konsekwencje wszelkich niewierności… odwołując się do nauczania proroków – niewierność małżeńską czyni obrazem niewierności człowieka względem Boga.

Niewierność zamyka człowieka na życie wieczne, na komunię wizji
uszczęśliwiającej miłości i szczęśliwości z Bogiem.” Wierność w nauczaniu Papieża to wierność przymierzu z Bogiem, Jego słowu i woli, wierność drugiemu człowiekowi, wierność w relacjach damsko-męskich, a także wierne wytrwanie w sakramencie małżeństwa i kapłaństwa.

“Wierność zatem jest odpowiedzialnością za własną miłość. ”
Gdzie zatem leży granica między ułudą, a prawdziwą miłością, jak być
wiernym i kierować się w życiu dobrem innych wybierając odpowiedzialność za swoje słowa, czyny i uczucia? Czym jest wierność i miłość dla Twórców biorących udział w wystawie?
Zapraszamy do obejrzenia sztuki.
Wernisaż: 5 lipca 2022, godz. 15:00 – 18:00, proszę o rejestrację poprzez poniższy link:
https://app.evenea.pl/event/loveandfaithfulness/
Oficjalna strona www wydarzenia:
www.betesdaart.com
www.mt514.pl
www.salvationart.pl
Dobre Miejsce