News will be here

Konkurs Łódź Design Festival – zgłoś swój udział!

Konkurs Łódź Design Festival - nagrody

Konkurs Łódź Design Festival już ruszył!. Odbywa się po raz 16. i jest skierowany do studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych. Organizatorzy zapraszają do udziału i zdobywania  puli nagród.

Konkurs Łódź Design Festival łączy innowację, będącą siłą napędową rozwoju z młodością, uosobieniem nieograniczonej wyobraźni i wolności projektowej. Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! jest otwarty na projektantów młodego pokolenia, którzy mają szansę przynieść dobrą zmianę. Pozwala on na dużą swobodę tworzenia i dedykowany jest tym wszystkim młodym pionierom wzornictwa, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem konkretnej potrzeby lub problemu. Jeśli więc masz od 20 do 35 lat, jesteś designerem bądź adeptem kierunków artystycznych i projektowych, a kreatywność to Twoje drugie imię, ten konkurs jest dla Ciebie!

Konkurs Łódź Design Festival  – rejestracja zgłoszenia do 23 marca 2023

Nabór do nowej, 16. już edycji konkursu make me! rusza 22.11.2022 i potrwa aż do 22.03.2023 roku. Dedykowany jest on młodym, kreatywnym osobom, które poprzez projektowanie chcą zmieniać świat na lepszy. Z założenia nie ma on tematu, co pozwala na dużą swobodę twórczą, eksperymentowanie, a przede wszystkim innowacyjność. To wyjątkowa szansa dla młodego pokolenia, by projektując poza przemysłem i komercją, pokazać co jest dla niego najważniejsze – zmierzyć się z ważkimi społecznie tematami, nowymi materiałami, ale też zreinterpretować funkcjonalność istniejących już produktów. Jak podkreślają organizatorzy, najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów, którzy są gotowi do startu.

Konkurs Łódź Design Festival  – drzwi do dalszej kariery

Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez starannie dobrane grono jury, w skład którego wchodzą eksperci z różnych dziedzin, ściśle jednak związanych z szeroko pojętym projektowaniem. Nagradzane w poprzednich edycjach projekty wyróżniały się odpowiedzialnością społeczną, świadomością ekologiczną czy też innowacyjną funkcją. Były odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata, pokonywały bariery i przełamywały tematy tabu. Stworzone przede wszystkim z myślą o ludziach i dla ludzi, jednak z poszanowaniem otaczającego ich świata. Zawsze przy tym odpowiadały na aktualne problemy i potrzeby, dzięki czemu niejednokrotnie trafiały już do sprzedaży komercyjnej.

Konkurs make me!

Jest to coś więcej niż prestiżowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami! Dzięki otwartej dla publiczności prezentacji zwycięskich projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami, może być on trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego. Jak podkreślają finaliści ubiegłych edycji, otwiera on nowe możliwości do robienia dalszej kariery. Pozwala na zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy też kolejne wystawy. To wszystko sprawia, że przewidziana pula nagród w wysokości 50.000 zł jest tylko wisienką na torcie.

Konkurs Łódź Design Festival dla projektantow

Konkurs Łódź Design Festival – nagrody

Nabór zgłoszeń trwa od 22.11.2022 do 22.03.2023. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji Łódź Design Festival, która wystartuje w maju 2023 roku. Pula nagród make me! Design Awards 2023 to aż 50.000 zł!  Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że ten konkurs jest właśnie dla Ciebie, przeczytaj co o udziale
w make me! mówią jego finaliści:

Zwycięzcy w konkursie make me

Julia Sulikowska, projektantka, autorka Urban Coolspot Project, wyróżnionego 1. miejscem w konkursie make me! podczas Łódź Design Festival 2022

Udział w konkursie make me! dał mi przede wszystkim motywację! Projekt cieszy się zainteresowaniem, co napędza mnie do dalszego rozwijania pomysłu. Urban Coolspot Project jest zainteresowane berlińskie biuro AG.URBAN, w którym jestem zatrudniona. Projekt został opublikowany jako jeden z piętnastu pomysłów na lokalną adaptację klimatyczną dla jednej z dzielnic Berlina. Poza tym jestem też w kontakcie z firmą Paradyż, patronem festiwalu”.

Maciej Głowacki, projektant, wyróżniony 2. miejscem w konkursie make me! na Łódź Design Festival 2022 za projekt Wymazówki CRN_01 „Koliber” „make me! jest na tyle prestiżowym konkursem, z doświadczonymi w branży jurorami, że sam fakt bycia wyróżnionym dał mi bardzo dużo poczucia pewności. Ludzie z autentycznym autorytetem wybrali mój pomysł i postanowili, że warto pokazać go światu – odebrałem to jako komunikat, że moje działanie projektowe ma sens. Utwierdziłem się w przekonaniu, że była to dobra życiowa decyzja i warto podążać dalej tą drogą. Co innego pozostaje, jak nie poszukiwanie i próby stworzenia wartości?”.
Bartłomiej Jankowski

One Comment

  1. Łódź Design Festival - 18-28 maja 2023 -

    […] Natomiast make me!, promuje młodych, zdolnych designerów. Stałym punktem festiwalu jest także Archiblok, podczas którego eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką prezentują […]

Comments are closed.